Sorgun'da 560 Litre Atık Yağ Toplandı - Son Dakika

Sorgun'da 560 Litre Atık Yağ Toplandı

04.01.2012 18:18
Sorgun'da 560 Litre Atık Yağ Toplandı, System.String[]

Yozgat'ın Sorgun İlçe Belediyesi'ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada 560 litre atık yağ toplandı.

Yozgat'ın Sorgun İlçe Belediyesi'ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada 560 litre atık yağ toplandı.

Sorgun Belediyesi, bitkisel atık yağları ekonomiye kazandırmak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için başlattığı Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası'nda 8 ayda 560 litre atık yağ topladı. Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, mutfaklarda tüketilen yağların belirli bir kısmının atık olarak çevreye atıldığını belirterek, "Belediye olarak hem çevre kirliliğini önlemek hem de atık yağları ekonomiye kazandırılması için bir kampanya başlatmıştık. Bu kampanya çerçevesinde lokantalar, oteller, okul yemekhanelerine birer bidon verdik ve atık yağları burada toplamalarını istedik. Daha sonra görevlilerimiz bu yağları bir yerde topladı. 8 Ay içerisinde 560 litre atık yağ toplandı. Evlerinde bu kampanyaya katılmasıyla daha fazla atık yağ toplanacaktır. Vatandaşlarımızın bu konuda daha bilinçli hale gelmesiyle, atık yağları çevreye atmak yerine bir yerde toplayarak çevre kirliliğinin önüne geçilecektir." dedi.

1 litre atık yağın yaklaşık 1 milyon litre suyu kirlettiğine değinen Şimşek "Bilimsel olarak belirlenen bir gerçek olduğuna göre toplanan bu miktarın doğayı korumada ne denli önemli bir çalışma olduğu ortadadır. Çevresini, doğayı seven ve geleceği düşünen bütün halkımızın bu kampanyaya destek vermelerini istiyoruz. Ayrıca topladığımız 560 litre atık yağ sayesinde 560 milyon litre suyun kirlenmesinin de önüne geçmiş olduk." diye konuştu. - YOZGAT

Sorgun'da 560 Litre Atık Yağ Toplandı
Sorgun'da 560 Litre Atık Yağ Toplandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sorgun'da 560 Litre Atık Yağ Toplandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İran'daki suikast Ortadoğu'yu karıştırdı! Netanyahu 2018'de Fahrizade için "Bu ismi unutmayın" demiş CNN Türk'teki tweet hatası alay konusu oldu! Canlı yayında Cemil Çiçekler karıştı Gaziantep'te cadde ve sokaklarda yemek yenilmesi yasaklandı Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi Kahramanmaraşlı emekli asker, yaptığı doğal ilaçla koronavirüsten korunuyor CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu'ndan özür dilemelidir Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor Üç yıl içerisinde hem eşini hem de kızını kaybeden babanın paylaşımı yürek dağladı