Sorgun'da Halilullah Camisi ibadete açıldı - Son Dakika

Sorgun'da Halilullah Camisi ibadete açıldı

26.09.2020 14:15
Sorgun'da Halilullah Camisi ibadete açıldı, System.String[]

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde hayırsever Hasan Özdemir tarafından Yazlak Mahallesinde yaptırılan Halilullah Camisi, ibadete açıldı.

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde hayırsever Hasan Özdemir tarafından Yazlak Mahallesinde yaptırılan Halilullah Camisi, ibadete açıldı.

Cami açılışına katılan Yozgat Müftüsü Salih Sezik, Halilullah Camisinin yapımını tek başına üstlenen Hasan Özdemir'e, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gönderilen "Taktir" belgesini takdim ederek, "Rabbimiz, 'camileri ancak Allah'a, ahiret gününe inananlar, namazlarını kılanlar, zekatlarını verenler yaptırırlar' buyuruyor. Bu müjdeye nail olan Hasan Bey'e böyle bir eser yaptırdığı için teşekkür ediyorum." dedi.

Açılışın ardından Sorgun Bedirbaba Mahallesine yapılacak 4-6 yaş grubu Kur'an kursu binasının da temeli atıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sorgun'da Halilullah Camisi ibadete açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı