Sorgun İlçe Spor Şurası Toplandı - Son Dakika

Sorgun İlçe Spor Şurası Toplandı

05.01.2012 15:00
Sorgun İlçe Spor Şurası Toplandı, System.String[]

Sorgun İlçe Spor Şurası, Akşam Sanat Okulu ve Öğretmenevi Salonu'nda yapıldı.

Sorgun İlçe Spor Şurası, Akşam Sanat Okulu ve Öğretmenevi Salonu'nda yapıldı.

Toplantıya, Kaymakam Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kadir Bozkurt, İlçe Müftüsü Fikret Ekinci ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Kaymakam Levent Kılıç, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, İl Spor Şurası öncesi hazırlık yapmak ve ilçede düzenlenmesi istenilen sportif organizasyonların belirlenmesi amacıyla biraraya geldiklerini söyledi.

Yozgat'ı il dışında temsil eden sporcuların yüzde 50'sinin Sorgun'dan çıktığını ifade eden Kılıç, şöyle devam etti:

"İlçe olarak bu başarılar bize yetmemeli. Her şeyden önce sporu, spor ruhu kazandırmak amacıyla yapmalıyız. Yani sadece sporcularla değil toplumumuzun bir çok kesimiyle birlikte yapmamız gerekli. Şu anda ilçemizde en gözde spor branşları futbol, hentbol ve tekvando. Bunun haricinde bazı okullarımızda atletizm de var ve başarılı oluyorlar. İlçemizde açılan 12 Dev Adam Basketbol Okulu da basketbol sevgisinin geliştirilmesine yardımcı oldu. Yaz spor okullarının açılması, yüzme kursları gibi spor etkinliklerini de bu çerçevede düşünmemiz gerekir. Bu konuda sizlerden gelen talepler ve öneriler doğrultusunda bu şurayı gerçekleştireceğiz."

Daha sonra şuraya katılanlar görüş ve önerilerini anlattılar.

- YOZGAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sorgun İlçe Spor Şurası Toplandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi