Sorgun, Maliyeti Ucuz Sıcak Su ile Isınacak - Son Dakika

Sorgun, Maliyeti Ucuz Sıcak Su ile Isınacak

08.03.2012 17:29
Sorgun, Maliyeti Ucuz Sıcak Su ile Isınacak

Yozgat'ın Jeotermal kaynaklar bakımından en zengin ilçesi olan Sorgun İlçesi'nde jeotermal enerji ile ısıtılan bin 500 konut sayısı 3 bine çıkartılacak.

Yozgat'ın Jeotermal kaynaklar bakımından en zengin ilçesi olan Sorgun İlçesi'nde jeotermal enerji ile ısıtılan bin 500 konut sayısı 3 bine çıkartılacak. Bu amaçla ilçede açılan kuyular sayesinde ısıtma kaynaklarının geliştirildiği belirtildi.Yozgat'ın jeotermal enerji bakımından en zengin ilçesinin Sorgun olduğunu belirten AKP'li Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, ilçede gündüzleri hava sıcaklığının eksi 5 derece, geceleri ise eksi 10-15 derecenin üzerinde seyretmesine rağmen vatandaşların jeotermal enerji ile çok ucuza ısındıklarını söyledi. Jeotermal ile ısıtılan bin 500 konutun yanı sıra, bir okul, bir cami, bir yurt ve 20 dönümlük bir alanda bulunan seranın sıcak su ile ısındığını belirten Başkan Şimşek, şunları söyledi

2004 yılından bu yanı yerin yüzlerce metre derinliğinde bulunan sıcak suyun yeryüzüne çıkartarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya başladık. Türkiye'nin en modern ısıtma tesisini Sorgun'a kurduk. Bu tesis sayesinde şu anda bin 500 konutumuzun yanı sıra bir okul, bir cami, bir yurt ve 20 dönümlük bir alanda yer alan serayı ısıtıyoruz. Geçtiğimiz yılın Kasım ayı içerisinde açtığımız yeni kuyular sayesinde ısıtma kaynağımızı daha geliştireceğiz. Açılan bu kuyular aynı zamanda ilçemize yapılacak olan yeni termal tesislerine de önemli katkı sağlayacak dedi.

Kaynak: DHA
Başkan Ünal: 'Belde halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz' Başkan Ünal: 'Belde halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz' İki arkadaş hayatlarını can yoldaşlarına adadı İki arkadaş hayatlarını can yoldaşlarına adadı Yozgat'ta Sokak Hayvanlarını Besleyip Bakımını Yapan 2 Hayvansever Destek Bekliyor Yozgat'ta Sokak Hayvanlarını Besleyip Bakımını Yapan 2 Hayvansever Destek Bekliyor

Son Dakika Güncel Sorgun, Maliyeti Ucuz Sıcak Su ile Isınacak - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement