Sos, Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi - Son Dakika

Sos, Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi

01.05.2013 19:12
Sos, Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi, System.String[]

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS), Kutlu Doğum töreni düzenledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS), Kutlu Doğum töreni düzenledi. Kocatepe Kültür Merkezi'nde Hazreti Muhammed'in(SAV) anıldığı programa katılım yoğun oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi ve Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı'nın (SOS) Onursal Başkanı Nevin Gökçek'in de katıldığı etkinlik, şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından Fatih İmdat Kur'an tilaveti okudu. Berfin Reyyan Erdinç'in Arif Nihat Asya'nın "Nat-ı Şerif" adlı eserini okumasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan "İnsanlık Onuru" adlı sinevizyon gösterisi izlendi. Merkez Kur'an Kursu kursiyerlerinden Nafiye Şahin'in şehit olan oğlu için yazdığı bir şiir de salonda sunucu tarafından okundu.

GÜNEŞDOĞDU COŞTURDU

32 yıl Almanya'da yaşayan, Kur'an'ı güzel okuma yarışmalarında dünya birincisi olan Hafız Mustafa Özcan Güneşdoğdu'nun Türk Tasavvuf Müziği'nden, "Gel gör beni", "Damla Rahmetinden bir damla", "Rabbim Sana Sığınırım", "Medet", "Annem", "Aman Aman", "Medine Yolları", "Kabe'nin Yolları", "Cürmüm", "Sevdim Seni", Ne zaman anarsam seni", "Gel bak" adlı uşşak ve kürdi makamdaki eserleri okuması ile devam etti.

Güneşdoğdu Kutlu Doğum Haftası'nın ayrı bir etkinlik ile kutlanmasının gerekliliğini Peygamber sevgisine bir hafta bile yetmeyeceğini ifade ederek vurguladı. Kutlu Doğum etkinliği, Güneşdoğdu'nun Esma-ül Hüsna adlı eserini semazen eşliğinde okuması ile son buldu.

NEVİN GÖKÇEK DUA ETTİ

Sahneye davet edilen SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek, "Umuyorum bu akşam burada bütün rahmet melekleri sağanak sağanak buraya yağdı ve burada herkesin gönlünden geçenlere amin dediler diye düşünüyorum, inşallah Rabbime layık kul, Peygamberimize layık ümmet oluruz, onun şefaatine layık oluruz, onun elinden Kevser suyunu içmeye layık oluruz, bir daha susamayanın elinden Kevser suyunu içmeyi rabbim bize nasip etsin" diyerek başladığı uzun soluklu duasında herkes için Hazreti Peygamber'in(SAV) şefaatine layık olma dileğinde bulundu.

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Sos, Kutlu Doğum Etkinliği Düzenledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

G.Saray'ın gündemindeki İrfan Can Arda Turan'ın paylaşımını beğendi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Yunanistan batı karasularındaki egemenlik sahasını genişletti, Türkiye'den jet tepki geldi Biden, başkan olarak ilk belgelerini imzaladı Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı