Sosyal medya platformu Snapchat, Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladı - Son Dakika

Sosyal medya platformu Snapchat, Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladı

14.01.2021 04:45
Sosyal medya platformu Snapchat, Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını bir süreliğine askıya alan Snapchat, hesabı kapatacağını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını bir süreliğine askıya alan Snapchat, hesabı kapatacağını duyurdu.

6 Ocak'taki Kongre baskınının ardından olayların sorumlusu olarak görülen Trump'a sosyal medya şirketlerinin engellemesi devam ediyor.

Amerikan basınına yansıyan haberlere göre, sosyal medya platformu Snapchat, Trump'ın geçen hafta askıya alınan hesabı ile ilgili son kararı verdi.

Snapchat'ten yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın hesabının incelendiğine dikkati çekilerek, "Kamu güvenliği adına ve yanlış bilgilerin, nefret söyleminin, şiddete teşvikin yayılmasını önlemek için Trump'ın hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdik." ifadesi kullanıldı.

ABD'de geçen hafta Trump yanlılarının Kongreyi basmasının ardından Facebook ve Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya platformu, Trump'ın hesaplarına erişimi kısıtlarken, Twitter başkanın hesabını süresiz olarak askıya almıştı.

YORUMLAR
500
Binomo, evden ek gelir elde etmenin 5 yöntemini açıkladı! Binomo, evden ek gelir elde etmenin 5 yöntemini açıkladı! Muğla Milli Eğitim Müdürü Çay, eğitimde son bir yıl hakkında bilgilendirme yaptı Muğla Milli Eğitim Müdürü Çay, eğitimde son bir yıl hakkında bilgilendirme yaptı Trump'ın avukatı Giuliani, 2020 seçimleriyle ilgili jüri karşısında ifade verdi Trump'ın avukatı Giuliani, 2020 seçimleriyle ilgili jüri karşısında ifade verdi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sosyal medya platformu Snapchat, Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement