Sosyal Medyanın Gücü Adına - Son Dakika

Sosyal Medyanın Gücü Adına

28.03.2014 15:20
Sosyal Medyanın Gücü Adına, System.String[]

Sanal alemde el yordamıyla yön bulmaya çalışan ünlüler artık rahat.

Uzun yıllar görev yaptığı televizyon dünyasında başarılı işlere imza atan Sinema Yazarları Derneği üyesi Fırat Sayıcı, sosyal medya ajansı kurarak ünlülere danışmanlık yapmaya başladı. Sayıcı, ünlülere sosyal medyada itibar yönetiminin püf noktalarını gösterecek.

Sinema dünyasında, kısa film festivalleri, film eleştirileri ve sinema programlarıyla sağlam bir yer edinen Fırat Sayıcı, kendine yeni bir yol çizerek sosyal medya ve halkla ilişkiler alanında faaliyet gösteren bir şirket kurdu. Sayıcı, Mad Informatics adlı şirketiyle ünlülere sanal alemde "itibar yönetimi"nin püf noktalarını gösterecek.

Üniversite yıllarında merak saldığı sinema sektörünü kendine kariyer olarak seçen, çeşitli kısa film festivalleri ve workshop'ları düzenleyen Fırat Sayıcı, televizyon kariyerine TRT'de başladı. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyesi olan Sayıcı, son olarak Kanal D'de yayınlanan, Ömür Gedik'in sunduğu "Cinemania" programının yapımcılığını ve editörlüğünü yürütüyordu. Medya sektöründeki 15 yıllık deneyimini dijital medya alanına taşımak amacıyla Mad Informatics'i kurduğunu belirten Fırat Sayıcı, şunları söyledi: "Geleneksel medya, hızla dijital medyaya doğru evriliyor. Bu değişim özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde net olarak görülebiliyor. Türkiye'de geç de olsa bu değişim yaşanacak. Değişime ayak uyduranlar daha da güçlenecek. Buna paralel olarak sosyal medyanın önemi hızla artacak."

Sayıcı, başta sinema filmleri, diziler, tiyatro grupları, müzisyenler, sanatçılar, ünlüler ve sanat galerileri olmak üzere eğitim, inşaat, finans, gıda, turizm ve sağlık kurumları ile holdinglere de sosyal medya danışmanlığı yapacaklarını belirtti. Dijital çağın geldiği yer itibariyle önümüzdeki süreçte reklam verenlerin sosyal medya ölçümlerine göre mecra belirleyeceğine yönelik düşüncelerini dile getiren Sayıcı, "Bu durum hem holdingleri hem de kültür sanat camiasını yakından ilgilendiriyor. Biz tam da bu noktada hissedilen büyük bir boşluğu doldurmak için yola çıktık" diyor.

Günümüzde oyuncuların sadece gerçek hayatta değil sanal dünyada da itibar yönetimine dikkat etmesi gerektiğini dile getiren Sayıcı, "Yanlış atılan adımlar oyuncuları sevenleriyle karşı karşıya getirebiliyor. Bu nedenle sosyal medya hesaplarının kullanımı çok önemli. Şöhret olmuş kişilere ün yönetimi konusunda da danışmanlık yapacağız" diye konuşuyor.

Mad Informatics olarak imza attıkları ilk etkinlikte Sayıcı, sinema ve televizyon dünyasının ünlü isimlerini "sosyal medya" konuşmak üzere bir araya getirdi. İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen Sosyal Medya Festivali'nde Fırat Sayıcı'nın moderatörlüğünde gerçekleşen panele oyuncu Şükrü Özyıldız, yönetmen Murat Şeker, sinema yazarı/gazeteci Ömür Gedik ve oyuncu Tuba Ünsal katıldı.

Sosyal Medyanın Gücü Adına

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sosyal Medyanın Gücü Adına - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Alaattin Çakıcı, isim vermeden Sedat Peker'e tepki gösterdi: İnsan sapla samanı birbirinden ayırmalı Alaattin Çakıcı, isim vermeden Sedat Peker'e tepki gösterdi: İnsan sapla samanı birbirinden ayırmalı Nemrut Krater Gölü'nün yakınlarda bulunan kardeş ayıları sevenlere uzmandan uyarı geldi: Artık yavru değiller, yaklaşmayın Nemrut Krater Gölü'nün yakınlarda bulunan kardeş ayıları sevenlere uzmandan uyarı geldi: Artık yavru değiller, yaklaşmayın Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş: Beşiktaş için canımı veririm Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş: Beşiktaş için canımı veririm Mucize Doktor dizisinden final kararı! 64'üncü bölümde ekranlara veda edecek Mucize Doktor dizisinden final kararı! 64'üncü bölümde ekranlara veda edecek Hakan Çalhanoğlu ile Cristiano Ronaldo takım arkadaşı oluyor Hakan Çalhanoğlu ile Cristiano Ronaldo takım arkadaşı oluyor 32 yaşındaki kadın, odasının kapısına asılı halde bulundu 32 yaşındaki kadın, odasının kapısına asılı halde bulundu Şampiyonlar Ligi finali Porto'ya verilince, İstanbul'a gelmek istemeyen İngilizler pişman oldu Şampiyonlar Ligi finali Porto'ya verilince, İstanbul'a gelmek istemeyen İngilizler pişman oldu Kafasına poşet geçirdi, piknik tüpünün gazı ile intihar etti Kafasına poşet geçirdi, piknik tüpünün gazı ile intihar etti
Advertisement