Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz - Son Dakika

Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz

04.03.2012 16:36
Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz, System.String[]

İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Sakin Şehirler Birliği'nin dünyanın en çağdaş ve insani yerel kalkınma modeli olduğunu belirtti.

İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Sakin Şehirler Birliği (Cittaslow)'nin dünyanın en çağdaş ve insani yerel kalkınma modeli olduğunu belirterek Türkiye'den birliğe üyeliğin daha fazla yaygınlaşmasını beklediklerini söyledi.

Sakin Şehirler Birliği'ne üye olan Seferihisar, Taraklı, Gökçeada, Yenipazar ve Akyaka ilçelerinin belediye başkanları ile birliğe aday olan Isparta Yalvaç, Ordu Perşembe ve Kırklareli'nin Vize ilçesinin belediye başkanları Cittaslow Türkiye 1. Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda bir araya geldi. Taraklı Termal Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye'den Sakin Şehirler Birliği'ne üyeliğin daha fazla yaygınlaşması için gayret gösterdiklerini söyledi. Soyer, "Cıttaslow dünyanın en çağdaş ve insani yerel kalkınma modeli. Birliğe üyeliğin Türkiye'de daha fazla yaygınlaşmasını bekliyorum. Birliğe üye olan 5 ilçe öncülüğünü sürdürüyor. Arkamızdan üç şehir daha gelecek." diye konuştu.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise birliğe 26 ülkeden 154 belediyenin üye olduğunu belirtti. Taraklı'nın da bu belediyelerden biri olduğunu kaydeden Özkaraman, şunları söyledi:

"Bugün birliğe üye ve aday olan belediyelerin başkanları ile akademisyenlerle çalışma yapıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli bir takım kararlar alınacak. 2012 yılından itibaren almış olduğumuz bu kararları uygulamaya geçireceğiz."

Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz
Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz - Son Dakika


Son Dakika

Tunus'ta hükümet feshedildi, halk soluğu sokaklarda aldı! Darbeyi organize eden ülkeden gelen kutlama mesajları dikkat çekti 14:51 Tunus'ta hükümet feshedildi, halk soluğu sokaklarda aldı! Darbeyi organize eden ülkeden gelen kutlama mesajları dikkat çekti Fenerbahçe, Arda Turan'ın yakın arkadaşı Aleix Vidal'ı istiyor 14:44 Fenerbahçe, Arda Turan'ın yakın arkadaşı Aleix Vidal'ı istiyor Kurbanlık koyunun peşinden giden tıp öğrencisi Onur Eker'in otopsi raporu çıktı: Vücudunda çok sayıda arı iğnesi var 14:36 Kurbanlık koyunun peşinden giden tıp öğrencisi Onur Eker'in otopsi raporu çıktı: Vücudunda çok sayıda arı iğnesi var
Genç şarkıcı Çağatay Akman'ın eski sevgilisinin kapısına dayanıp darbettiği görüntüleri ortaya çıktı 14:26 Genç şarkıcı Çağatay Akman'ın eski sevgilisinin kapısına dayanıp darbettiği görüntüleri ortaya çıktı Rooney'in evlilik hayatı tehlikede! Cinsel partideki fotoğrafları dışarıya sızdırıldı 13:52 Rooney'in evlilik hayatı tehlikede! Cinsel partideki fotoğrafları dışarıya sızdırıldı Havuzda çocuğu boğulan acılı anne isyan etti: Cenaze arabası beni çiğnesin, çocuğuma sahip çıkamadım 13:39 Havuzda çocuğu boğulan acılı anne isyan etti: Cenaze arabası beni çiğnesin, çocuğuma sahip çıkamadım
Osmaniye Düziçi'nde gerçekleşen depremler halkı sokağa döktü 13:13 Osmaniye Düziçi'nde gerçekleşen depremler halkı sokağa döktü Çin maçındaki galibiyet sonrası konuşan Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Eda Erdem, tüm Türkiye'nin beğenisini topladı 13:04 Çin maçındaki galibiyet sonrası konuşan Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Eda Erdem, tüm Türkiye'nin beğenisini topladı
Advertisement