Son Dakika Haberleri: Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz

Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz

7 yıl önce

İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Sakin Şehirler Birliği'nin dünyanın en çağdaş ve insani yerel kalkınma modeli olduğunu belirtti.

Soyer: Cittaslow'a Üyeliğin Daha Fazla Yaygınlaşmasını Bekliyoruz, System.String[]
İzmir Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'Sakin Şehirler Birliği (Cittaslow)'nin dünyanın en çağdaş ve insani yerel kalkınma modeli olduğunu belirterek Türkiye'den birliğe üyeliğin daha fazla yaygınlaşmasını beklediklerini söyledi.

Sakin Şehirler Birliği'ne üye olan Seferihisar, Taraklı, Gökçeada, Yenipazar ve Akyaka ilçelerinin belediye başkanları ile birliğe aday olan Isparta Yalvaç, Ordu Perşembe ve Kırklareli'nin Vize ilçesinin belediye başkanları Cittaslow Türkiye 1. Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda bir araya geldi. Taraklı Termal Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye'den Sakin Şehirler Birliği'ne üyeliğin daha fazla yaygınlaşması için gayret gösterdiklerini söyledi. Soyer, "Cıttaslow dünyanın en çağdaş ve insani yerel kalkınma modeli. Birliğe üyeliğin Türkiye'de daha fazla yaygınlaşmasını bekliyorum. Birliğe üye olan 5 ilçe öncülüğünü sürdürüyor. Arkamızdan üç şehir daha gelecek." diye konuştu.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise birliğe 26 ülkeden 154 belediyenin üye olduğunu belirtti. Taraklı'nın da bu belediyelerden biri olduğunu kaydeden Özkaraman, şunları söyledi:

"Bugün birliğe üye ve aday olan belediyelerin başkanları ile akademisyenlerle çalışma yapıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli bir takım kararlar alınacak. 2012 yılından itibaren almış olduğumuz bu kararları uygulamaya geçireceğiz."Komutan, "TOMA'yı Çalıştırın" Dedi, İşçiler Grevden Vazgeçti ABD, Çin'e Yönelik Yaptırımdan 18,4 Milyar Dolar Kazandı

Son Dakika! MHP'nin 30 Belediye Başkan Adayı Daha Belli Oldu