Bakan Soylu AK Parti'ye Katılımını Anlattı: Cumhurbaşkanımız Beni Çağırdı - Son Dakika

Bakan Soylu AK Parti'ye Katılımını Anlattı: Cumhurbaşkanımız Beni Çağırdı

13.03.2017 02:29

Bakan Soylu, AK Parti'ye nasıl katıldığını anlattı. Soylu, "Siyaseti bırakmıştım. Cumhurbaşkanımız beni çağırdı, konuştuk. "Elini taşın altına koyman lazım" dediğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "acaba yeniden 15 Temmuz, 1980 darbesi ve 28 Şubatlar gelecek mi?" diye arkalarına dönüp bakmaktan yorulduklarını belirterek, "Artık önümüze, geleceğe, yarınlara bakmak istiyoruz. Umutla beraber, hedeflerimize, iddialarımıza koşmak istiyoruz." dedi.

Soylu, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Genç Kürsü" programında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlattı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BENİ ÇAĞIRDI..."

AK Parti'de siyasete girme sürecine değinen Soylu, şöyle devam etti:

"Siyaseti bırakmıştım. Cumhurbaşkanımız beni çağırdı, konuştuk. Bana şunu söyledi: 'Önümüzdeki 5-6 yıl, bu ülke ve coğrafya için çok zor olacak. Ortadoğu'yu çok karıştıracaklar. Türkiye'nin üzerine daha fazla gelecekler.' Bana şunu söylemedi: 'Ben iktidardayım, Türkiye'nin en kuvvetli adamıyım. Seni de iktidar partisine davet ediyorum' demedi. 'Elini taşın altına koyman lazım' dedi. Siyasete girmek istemediğimi, talimat verirse dışarıdan destek verebileceğimi söyledim. Dedi ki 'Süleyman Bey, o kadar zor durumda ki memleket, elini taşın altına koy.' Eğer Gezi olaylarında koca yürekli bu adamla, 17-25 Aralık darbesinde milletin sevgilisi bu adamla birlikte olmamış olsaydım, 15 Temmuz'da bu milletin özgürlüğü adına göstermiş olduğu o büyük cesarette onunla birlikte olmasaydık, bilmenizi istiyorum ki anamın emzirdiği süt bana helal olmazdı."

Bakan Soylu, "Acaba yeniden bir 15 Temmuz, 1980 darbesi ve 28 Şubatlar gelecek mi? diye arkamıza dönüp bakmaktan yorulduk. Artık önümüze, geleceğe, yarınlara bakmak istiyoruz. Umutla beraber, hedeflerimize, iddialarımıza koşmak istiyoruz." diye konuştu.

Yerli uyduların terörle mücadelede önemli bir işlev gördüğünü aktaran Soylu, "Şimdi uydularımız milli olduğu için ne kadar istifade ediyoruz bilseniz. Bu uydulara ecinniler karışmadığı için, iyi saatte olsunlar karışmadığı için, oradan doğru bilgileri alıyor ve teröristlerin canına okuyoruz." dedi.

"ALLAH SANKİ ÜZERİMİZDEN KORKUYU ALMIŞTI"

Bakan Soylu, Başakşehir'deki programının ardından, Grand Cevahir Otel'de düzenlenen "Dostlarla referandum buluşması" toplantısına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlatan Soylu, "Üzerimizden uçaklar geçiyordu. Çankaya Köşkü'ne girdiğimizde, Allah sanki üzerimizden korkuyu almıştı. Oradaki polis arkadaşlara şunu dedim: 'Buraya canlı olarak kimseyi sokmayacaksınız. Burayı canlı olarak kimseye teslim etmeyeceksiniz.' dedim." ifadelerini kullandı.

"TBMM'ye gidip darbeyi tüm dünyaya anlatmanın doğru olduğunu düşündüm" diyen Bakan Soylu, "Mecliste, A Haber ve Anadolu Ajansını içeri aldık. O an TRT'nin de işgal edildiğini duyduk. Hiç tanımadığımız ama bize yardım etmek isteyen insanları oraya sevk ettik. Daha sonra ben TRT'ye gitmek için izin istedim. O esnada yolda Erol Olçok'un rahmetli olduğu haberi gelince, 'Şehit oldu. Allah bize de nasip etsin' dedim." diye konuştu.

"100 YIL SONRA BİZE ÇEKİNGEN DEMESİNLER"

15 Temmuz akşamını, bir milletin içindeki volkanın patlaması olarak görmek gerektiğini söyleyen Soylu, "Eğer mevcut siyasi sistem başarılı bir sistem olsaydı, 10 yılda bir darbe üretir miydi?" değerlendirmesini yaptı.

Bakan Soylu, "100 yıl sonra bizimle ilgili bize 'çekingen' demesinler, 'geri adım attı' demesinler, 'sırat-ı müstakimde yürüdü' desinler. 100 yıl sonraki nesil geri baktığında, 'Allah onlardan razı olsun, bize dünyada ilk on ekonomiden birini bıraktılar' desinler." şeklinde konuştu.

Bakan Soylu AK Parti'ye Katılımını Anlattı: Cumhurbaşkanımız Beni Çağırdı
Bakan Soylu AK Parti'ye Katılımını Anlattı: Cumhurbaşkanımız Beni Çağırdı
Bakan Soylu AK Parti'ye Katılımını Anlattı: Cumhurbaşkanımız Beni Çağırdı
Bakan Soylu AK Parti'ye Katılımını Anlattı: Cumhurbaşkanımız Beni Çağırdı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bakan Soylu AK Parti'ye Katılımını Anlattı: Cumhurbaşkanımız Beni Çağırdı - Son Dakika


Son Dakika

Deprem konutları teslim töreninde alandaki vatandaşların iç içe olması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız etti Trabzonspor'da Portekizli futbolcu Pereira'nın sözleşmesi karşılıklı feshedildi Putin'e kızından büyük darbe! Luiz, babasının baş düşmanı Aleksey Navalny'yi sosyal medyada takip ediyor Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Seyir halindeki otobüsün fırlayan iki arka tekerleği mahalleyi savaş alanına çevirdi: 1 yaralı Ünlü fotoğrafçının karısı, otizmli oğlunu Mesih olduğundan dolayı öldürdüğünü itiraf etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Yetkili firmadan "15 denizcinin kaçırıldığı gemide neden silahlı güvenlik yoktu?" sorusuna yanıt: Bayrak devletinin iznine bağlıdır