Sözcü: Çin Ekonomisinin Omicron Etkilerinden Kademeli Olarak Kurtulması Bekleniyor - Son Dakika

Sözcü: Çin Ekonomisinin Omicron Etkilerinden Kademeli Olarak Kurtulması Bekleniyor

16.05.2022 14:24
Sözcü: Çin Ekonomisinin Omicron Etkilerinden Kademeli Olarak Kurtulması Bekleniyor

BEİJİNG, 16 Mayıs (Xinhua) -- Çin Ulusal İstatistik Bürosu Sözcüsü Fu Linghui Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ülkenin salgınla mücadelede önemli sonuçlar elde etmesi ve büyümeye yönelik politikaların yürürlüğe girmesiyle Çin ekonomisinin kademeli olarak iyileşmesinin beklendiğini söyledi.

BEİJİNG, 16 Mayıs (Xinhua) -- Çin Ulusal İstatistik Bürosu Sözcüsü Fu Linghui Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ülkenin salgınla mücadelede önemli sonuçlar elde etmesi ve büyümeye yönelik politikaların yürürlüğe girmesiyle Çin ekonomisinin kademeli olarak iyileşmesinin beklendiğini söyledi. Fu, ülke ekonomisinin Nisan ayında Kovid-19 vakalarının yeniden yükselişe geçmesinden darbe aldığını, ancak etkilerin "kısa ömürlü olduğunu ve yüzeysel kaldığını" söyledi. Fu, "Çin ekonomisinin temelleri değişmeden kaldı. Ekonomik dönüşüm ve iyileştirme ile yüksek kaliteli kalkınmanın genel eğilimleri değişmeden kaldı" dedi. Fu, "Ekonomiyi istikrara kavuşturmak ve beklenen kalkınma hedeflerine ulaşmak için birçok elverişli koşul mevcut" diye konuştu. Fu, gelecekte de Çin'in ekonominin uygun bir aralıkta işlemesini sağlamak için makro politikalardaki düzenlemeleri güçlendireceğini söyledi.

YORUMLAR
500
Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı Çin'in Yazılım Sektörünün Geliri Ocak-Mayıs Döneminde Yüzde 10,6 Arttı Çin'in Tekstil ve Hazır Giyim İhracatı İlk 5 Ayda Büyümeye Devam Etti Çin'in Tekstil ve Hazır Giyim İhracatı İlk 5 Ayda Büyümeye Devam Etti Bae Devlet Başkanı, Üst Düzey Çinli Diplomat ile İkili İlişkiler ve İşbirliğini Görüştü Bae Devlet Başkanı, Üst Düzey Çinli Diplomat ile İkili İlişkiler ve İşbirliğini Görüştü
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Sözcü: Çin Ekonomisinin Omicron Etkilerinden Kademeli Olarak Kurtulması Bekleniyor - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement