Son Dakika Haberleri: Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Yerleri, Tarihleri, Taban Puanları Açıklandı!

Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Yerleri, Tarihleri, Taban Puanları Açıklandı!

26 gün önce

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü sınav tarihleri, yerleri ve taban puanlarını açıkladı. Sözleşmeli öğretmen alımı için başvuran adaylar TC kimlik numaraları ile sözlü sınav yerlerini öğrenebiliyor. Peki sözleşmeli öğretmen sözlü sınav tarihleri ve taban puanları nedir? İşte detaylar...

Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Yerleri, Tarihleri, Taban Puanları Açıklandı!, System.String[]

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için 21 Mart 2019 tarihinde duyuru yapmıştı. Bunun üzerine binlerce öğretmen adayı, 26 Mart-1 Nisan 2019 tarihlerinde başvurularını yapmışlardı. Geçtiğimiz günlerde adayların girecekleri sözlü sınav yerleri açıklandı. Peki sözleşmeli öğretmen sözlü sınav tarihleri nelerdir? Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav taban puanları nedir? Sözlü sınav başarı notu nedir? İşte detaylar...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ

Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınavları, 12-30 Haziran tarihlerinde yapılacak ve sınav sonuçları 4 Temmuz'da http://www.meb.gov.tr adresinden ilan edilecek. Adayların sözlü sınavdan başarılı sayılmaları için60 ve üzerinde puan almaları gerekmektedir. Sözlü sınav yerinizi aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

SÖZLÜ SINAV YERİ SORGULAMA

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz tarihinde alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınavına çağırılanlara ait taban puanlar listesi http://personel.meb.gov.tr adresinden yayınlandı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ZORUNLU HİZMET SÜRESİ KISALIYOR

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Sözleşmeli öğretmenlerin durumuyla ilgili bir düzenleme yapılacak mı?" sorusuna, "Öğretmenlik Meslek Kanunundaki düzenlemeler onlar için de iyileştirmeyi içeriyor. Mevcut durumun daha da iyileşmesi lazım ve bunun için de elimizden geleni yapacağız. Elbette Meclis son karara sahip olan, söz sahibi olan. Biz Bakanlık olarak belirli hazırlıkları yapmak ve arz etmek durumundayız." yanıtını verdi.

Bu anlamda kanunu beklemeden, şu anda 4 artı 2 olan zorunlu hizmetle ilgili sürenin 3 artı 1'e indirileceğini açıkladıklarını anımsatan Selçuk, bunu her şekilde hayata geçireceklerini vurguladı.

Haber Yayın Tarihi : 24.04.2019 02:03 Tacikistan'da, DEAŞ'lıların Bulunduğu Cezaevinde Kanlı İsyan: En Az 32 Kişi Öldü Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı İşte Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimi Tahminleri