Sp Genel Başkan Yardımcısı Kılıç: Adalet Yoklukta Değil, Varlıkta Sağlanmalıdır - Son Dakika

Sp Genel Başkan Yardımcısı Kılıç: Adalet Yoklukta Değil, Varlıkta Sağlanmalıdır

02.01.2012 13:53
Sp Genel Başkan Yardımcısı Kılıç: Adalet Yoklukta Değil, Varlıkta Sağlanmalıdır, System.String[]

SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, asgari ücret artışının yine sefalet düzeyinde kaldığını söyledi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, asgari ücret artışının yine sefalet düzeyinde kaldığını söyledi. Partisinin İzmir il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında asgari ücrete yapılan zammı değerlendiren Kılıç, devlet kurumlarının açıkladığı açlık sınırının bile altında olduğunu ifade etti.

Ülkenin temel problemlerinden birisinin asgari ücret olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Kılıç, "Bir hükümetin görevi, asgari ücretliyi açlığa ve yoksulluğa ezdirmemektir. Asgari ücretin açlık sınırının altında kalması çok ciddi bir sorundur. Bu zam oranından anlaşıldığı üzere AK Parti iktidarı, halkın yoksulluk içinde yaşadığını gözönünde bulundurmamış, yaşam standardının ne kadar düşük olduğu gözönüne alınmamış, asgari ücretlinin aç yaşama devri kapanmamıştır." dedi. Asgari ücretin taşıması gereken nitelikler konusundaki görüşlerini de açıklayan Kılıç, işçinin ailesiyle birlikte zorunlu ihtiyaçlarını karşılayacak kadar zam yapılması ve asgari ücret üzerindeki vergilerin kaldırılması gerektiğini söyledi. Kılıç, "Refah-Yol döneminde asgari ücret yüzde 107 artmıştı. Milletvekilleri, emekli vekil maaşlarına yapılan yüzde 100 zammı ne derece normal görüyorsa aynı oranda asgari ücrete zam yapmaları gerekirdi. Adalet ve eşitlik yoklukta değil, varlıkta sağlanmalıdır." şeklinde konuştu.

Sp Genel Başkan Yardımcısı Kılıç: Adalet Yoklukta Değil, Varlıkta Sağlanmalıdır
Sp Genel Başkan Yardımcısı Kılıç: Adalet Yoklukta Değil, Varlıkta Sağlanmalıdır

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Sp Genel Başkan Yardımcısı Kılıç: Adalet Yoklukta Değil, Varlıkta Sağlanmalıdır - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycanlı anne, Karabağ'a yolladığı oğlunu ayaklarına kapanarak karşıladı Kalbi dahil tüm organları ters olan minik Muammer'in hayati tehlikesi yok Fransa Senatosu hükümete sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanımayı tavsiye etti 30 katlı binada yangın paniği! Gece vakti yüzlerce insan sokağa döküldü İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! 4 gün boyunca sıkı denetimler yapılacak İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Güzel oyuncu Ceyda Ateş anne oldu İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor