Sp'li Zerdeci, Rize'ye Demir Yolu İçin Birlik Çağrısında Bulundu - Son Dakika

Sp'li Zerdeci, Rize'ye Demir Yolu İçin Birlik Çağrısında Bulundu

03.01.2012 13:17
Sp'li Zerdeci, Rize'ye Demir Yolu İçin Birlik Çağrısında Bulundu, System.String[]

Saadet Partisi (SP) Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize'de tersane yapılamadığını, demir yolu akıbetinin de böyle olmasından endişe duyduklarını söyledi.

Saadet Partisi (SP) Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize'de tersane yapılamadığını, demir yolu akıbetinin de böyle olmasından endişe duyduklarını söyledi. Zerdeci, konunun üzerine gidilmesi için birlik çağrısında bulundu.

SP Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon- Erzincan demir yolu projesinin Rize'ye, buradan da Türk cumhuriyetleri ve Kafkaslara bağlanması gerektiğini belirterek, şunları ifade etti: "Demir yolu Sivas'tan Samsun'a, oradan da Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Batum'a bağlanabilir. Böylece projeden Doğu Karadeniz'in tüm illeri faydalanmış olur ve Türkiye ile Türk cumhuriyetleri ve Kafkasları demir yoluyla birbirine bağlamış oluruz."

Demir yolu projesi için komisyon kurulması gerektiğini dile getiren Zerdeci, şunları kaydetti: "Demir yolu projesinden Rize'nin istifade etmesi için işadamları, odalar, borsalar, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri koordineli bir şekilde birlikte çalışmalıdır. Saadet Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Takipsizlik ve ilgisizlikten dolayı Rize'ye tersane kazandıramadık. İnşallah demir yolu projesinin akıbeti de böyle olmaz."

Sp'li Zerdeci, Rize'ye Demir Yolu İçin Birlik Çağrısında Bulundu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sp'li Zerdeci, Rize'ye Demir Yolu İçin Birlik Çağrısında Bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı Koronavirüs tedavisi gören ünlü iş insanı Rahmi Koç taburcu oldu Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Çin'den gelen aşıyı gönüllü yaptıran profesör konuştu: Yan etki hissetmedim, aşıya karşı çıkmayın Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Dert dinleme başı 10 TL alan genç gezgin, derdiyle kendisini ağlatana da 100 TL veriyor Görevini kötüye kullanan doktor, 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip çıplak fotoğraflarını istedi