Sp Lideri Kutan, Necmettin Erbakan ile Aday Tanıtım ve Gençlik Şöleni Programına Katıldı - Son Dakika

Sp Lideri Kutan, Necmettin Erbakan ile Aday Tanıtım ve Gençlik Şöleni Programına Katıldı

18.06.2007 08:33
Sp Lideri Kutan, Necmettin Erbakan ile Aday Tanıtım ve Gençlik Şöleni Programına Katıldı, System.String[]

Saadet Partisi Tarafından Konya'da Düzenlenen "Aday Tanıtım ve Gençlik Şöleni" Programı Genel Başkan Recai Kutan ve 54.hükümet Başbakanı Necmettin Erbakan'ın Katılımıyla Yapıldı.

Saadet Partisi tarafından Konya'da düzenlenen "Aday Tanıtım ve Gençlik Şöleni" programı Genel Başkan Recai Kutan ve 54. Hükümet Başbakanı Necmettin Erbakan'ın katılımıyla yapıldı.

Konya 100. Yıl Kapalı Spor Salonunda partililerin katılımıyla gerçekleşen programda İl Başkanı Zülfikar Gazi ve milletvekili adayları adına Konya 1. sıra adayı Mustafa Özkafa'nın konuşmalarının ardından kürsüye gelen SP Genel Başkanı Recai Kutan, seçim hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Erken seçim kararına bazı partilerin hazırlıksız yakalandığını savunan Recai Kutan, "Biz 2 seneden bu yana seçim çalışmalarını yapıyorduk. Bütün teşkilatlarımız çalışmalarını tamamladı. Teşkilat içinde en yoğun

şekilde çalışmalarımızı tamamladık. Hazırlıksız olan partileri aday listelerini verirken gördük" dedi.

SP dışında diğer bütün partilerin birbirine benzediğini ileri süren Kutan, sözlerine şöyle devam etti; "En sağcı geçinen bir parti solcu birini listenin başına koyuyor. Bunların birbirinden farkı yok. Bunların hepsi AB'ci. ABD'yi stratejik ortak görüyor ve IMF'ci. Bu seçimde SP en büyük başarıyı ortaya koyacak. Bu seçim diğerlerinden çok daha farklı olacak. Nereye gidersek vatandaşlar bizi dinliyor ve 'Haklısınız' diyor. Vatandaşa gidip derdimizi anlatacağız. Zafer inananlarındır ve yakındır."

54. Hükümet Başbakanı Necmettin Erbakan, 22 Temmuz seçimlerinin önemine değindiği konuşmasında, "Önümüzdeki seçimler ülkemiz için çok önemli bir dönüm noktası olacak. Bu nedenle bu 5 hafta içinde saadetli günlerin gelmesi, vatanın kurtuluşu harekatını başlatıyoruz. Bu rasgele bir seçim değil, Türkiye için tarihi bir dönüm noktası olacaktır" dedi. 1996 yılında kurdukları 54. Hükümetin ayak oyunlarıyla yıkıldığını da dikkat çeken Erbakan, "O zaman bize 'Size hükümet verdik. Siz beceremediniz' dediler.

Onlara sesleniyorum; Bize hükümet verilmedi. Biz o hükümeti tırnağımızla söke söke aldık. Bizim yanımıza çürük ortakları veren sizsiniz. Şu an AK Parti'ye 360 milletvekili verdiniz. 360 milletvekili bize verseydiniz dünya değişirdi. O zamanlar '266 imza getirin işinizi halledelim' diyen Sayın Demirel'in önüne 291 imzalı bir dilekçe vermemize rağmen, onun da hükümet kurma görevini Sayın Çiller'e vermesi gerekirken gitti Mesut Yılmaz'a verdi ve ülkemiz 10 yıldır belini doğrultamadı" dedi.

22 Temmuz seçimlerinin Çanakkale Savaşları'ndan daha mühim olduğunu kaydeden Erbakan, "Çanakkale Savaşı'nda emperyalistleri kapıdan kovduk. Şimdi bacadan girdiler. Hepsi nefesini tutmuş 22 Temmuz seçimlerini bekliyor. AK Parti'nin iktidara gelmesini bekliyorlar. Çünkü biz hükümetten ayrıldık Afganistan'ı işgal ettiler, Irak'ı işgal ettiler. Şimdi ise bizim askerlerimizi Lübnan'da Hizbullah'la savaştırmaya çalışıyorlar. Buna izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Erbakan, "Yapılacak seçimler çok önemli. Futbol takımı seçmiyoruz. Sen Fenerlisin, ben Galatasayarlıyım'a benzemez bu. Var oluşun yada yok oluşun seçimi bu. Geleceğimizi, istikbalimizi seçeceğiz. Bu nedenle herkes oy verirken çok ama çok iyi düşünsün" yorumunda bulundu.

(HİP-MÇ-KK-KK-Y)

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Sp Lideri Kutan, Necmettin Erbakan ile Aday Tanıtım ve Gençlik Şöleni Programına Katıldı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi