Elon Musk'ın keyfi kaçtı! Mars'a onlarca kişi taşıyacak uzay aracı Starship infilak etti - Son Dakika

Elon Musk'ın keyfi kaçtı! Mars'a onlarca kişi taşıyacak uzay aracı Starship infilak etti

04.03.2021 04:37

Elon Musk'ın kurucusu olduğu ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX, Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdi. Fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç bir süre bekledikten sonra infilak etti.

SpaceX'in 3. yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdiği yeni nesil dev uzay aracı Starship, başarılı bir test uçuşunun ardından, platforma dikey ve yumuşak bir iniş gerçekleştirmesine rağmen, bir süre sonra motor bölümünde görülen alevlerin büyümesi sonucu büyük bir gürültüyle patladı.

Elon Musk'ın onlarca kişinin Mars'a gidişi için kullanmayı planladığı uzay aracı infilak etti

İKİ DENEME DE BAŞARISIZ OLDU

Uzay şirketinin kurucusu ve CEO'su Elon Musk'un diğer araçlardan farklı olarak, Mars'a aynı anda onlarca kişi gönderme hayaliyle geliştirdiği dev boyutlu Startship'in daha önceki iki denemesi de başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Elon Musk'ın onlarca kişinin Mars'a gidişi için kullanmayı planladığı uzay aracı infilak etti

PATLAMAYA SIZINTI SEBEP OLDU

Teksas'ın Meksika sınırı yakınındaki deneme platformunda gerçekleştirilen uçuş sonrası gerçekleşen patlamaya yakıt tankında meydana gelen bir sızıntının sebep olduğu bilgisi paylaşıldı.

Elon Musk'ın onlarca kişinin Mars'a gidişi için kullanmayı planladığı uzay aracı infilak etti

İLK GİRİŞİM PROBLEM YÜZÜNDEN İPTAL EDİLMİŞTİ

SN10 isimli uçuşun gün içinde ilk girişimi, fırlatmaya bir saniye kala bilgisayar sisteminde fark edilen bir problem yüzünden otomatik olarak iptal edilmişti.

Elon Musk'ın keyfi kaçtı! Mars'a onlarca kişi taşıyacak uzay aracı Starship infilak etti
Japon milyarder Ay'a götürmek için 8 kişi arıyor
Elon Musk'ın keyfi kaçtı! Mars'a onlarca kişi taşıyacak uzay aracı Starship infilak etti

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Elon Musk'ın keyfi kaçtı! Mars'a onlarca kişi taşıyacak uzay aracı Starship infilak etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (11)
  • Gül : Bu adamı ne olursa olsun taktir ediyorum. İnsanlığı farklı şeyler deneyen insanlar inşa ettiler. Çağımızın büyük bir değeri Elon . Ömrü uzun olur inşallah. İnfilak da etse denemiş olması böyle şeyleri tüm insanlık için bir denemedir. Helal olsun diyorum. Ve destekliyorum. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Başsavcılıktan 'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddialarına yanıt Başsavcılıktan 'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddialarına yanıt Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'i aşan 6 ili paylaştı Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'i aşan 6 ili paylaştı Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi