Spor 70 yaşındaki 'demir adam'a, yeni zelanda'dan özel davet - Son Dakika

Spor 70 yaşındaki 'demir adam'a, yeni zelanda'dan özel davet

19.11.2019 12:01

SPOR 70 yaşındaki 'demir adam'a, Yeni Zelanda'dan özel davetAlparslan ÇINARANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da gerçekleştirilen 'Ironman 70.3 Turkey'de 2'nci olan, 'demir adam' lakaplı Ali Bıdı'ya (70), 2020 yılında, Yeni Zelanda'da yapılacak yarış için özel davet gönderildi.

SPOR 70 yaşındaki 'demir adam'a, Yeni Zelanda'dan özel davet

Alparslan ÇINARANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da gerçekleştirilen 'Ironman 70.3 Turkey'de 2'nci olan, 'demir adam' lakaplı Ali Bıdı'ya (70), 2020 yılında, Yeni Zelanda'da yapılacak yarış için özel davet gönderildi.

Antalyalı iş insanı Ali Bıdı, 2014 yılında başladığı triatlon sporunu yaşam biçimine dönüştürdü. Yurt içinde ve dışında her triatlon yarışına katılan Bıdı, kendi yaş kategorisinde aldığı derecelerle adından söz ettiriyor. Bıdı'ya yakın çevresi ve iş dünyasından arkadaşları, 'demir adam' diye sesleniyor. Ali Bıdı, 2015 yılında Alanya'da Uluslararası Triatlon Birliği (ITU) tarafından düzenlenen Triatlon Dünya Kupası'nda 60 yaş ve üstü kategoride Türkiye'yi temsil eden tek sporcu olarak yarışma tarihine geçti. Bıdı, 750 metre yüzmeyi, 20 kilometre bisikleti, 5 kilometre koşuyu 1 saat 30 dakikada tamamlayarak, 10 sporcu arasından dünya ikincisi oldu. Farklı yarışmalara katılan Bıdı, 2015'te milli sporcu olarak Avusturya'da yarıştı; ancak derece alamadı. Antalya'da, 2016'da yapılan, dünyanın en prestijli triatlon yarışlarından 'Gloria Ironman 70.3 Turkey'de 1900 metre yüzme, 90 kilometre bisiklet ve 21 kilometre koşuyu 7 saat 13 dakikada tamamlayarak, kendi yaş kategorisinde Avrupa ikincisi olan Bıdı, 4 Ağustos'ta İstanbul'da gerçekleştirilen ve 12 ülkeden profesyonel sporcuların yer aldığı Triatlon Balkan Şampiyonası'nda kendi yaş kategorisinde birinci oldu.

YENİ ZELANDA'YA ÇAĞRILDI

Antalya Belek'te bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen 'Ironman 70.3 Turkey'de yarışan Ali Bıdı, 84 ülkeden 2 bin sporcuyla birlikte ter döktü. Güç ve iradenin ön planda olduğu yarışmada Bıdı, kendi yaş kategorisinde 1900 metre yüzme, 91 kilometre bisiklet ve 21 kilometre koşuyu 7 saat 20 dakikada tamamlayarak, 4 kişi arasından ikinci oldu. Bıdı, bu yarış sonrası özel davet aldı. Yeni Zelanda'da 2020 yılında gerçekleştirilecek yarışmanın komitesi tarafından özel davetle bu yarışa katılma hakkı kazandığını anlatan Ali Bıdı, 9 ülkede yarıştım. Ironman çok zor bir etaptır. 'Ironman 70.3 Turkey'de yaş kategorimde ikinci oldum. Bana derecemin yeterli olduğunu ve Yeni Zelanda'ya gidebileceğimi söylediler. Davet ettiler. İsviçreli rakibime yenildim. Onlar emekli rahat bir şekilde spor yapabiliyor. Benim aynı zamanda işimi de kontrol etmem lazım. Dünya şampiyonu olmaya niyetim var diye konuştu.

Ali Bıdı, Yeni Zelanda'da gerçekleştirilecek yarışma için her gün sıkı antrenman yaparak, formunu korumaya çalışıyor.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel - Türkiye-Antalya - Alparslan ÇINAR

Spor 70 yaşındaki 'demir adam'a, yeni zelanda'dan özel davet
Spor 70 yaşındaki 'demir adam'a, yeni zelanda'dan özel davet
Spor 70 yaşındaki 'demir adam'a, yeni zelanda'dan özel davet
Spor 70 yaşındaki 'demir adam'a, yeni zelanda'dan özel davet

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Spor 70 yaşındaki 'demir adam'a, yeni zelanda'dan özel davet - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler MetroPoll anketinde çarpıcı sonuçlar! MHP'lilere Erdoğan'ı, AK Partililere de Bahçeli'yi sordular Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor