Spor işitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta - Son Dakika

Spor işitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta

03.11.2019 13:06

SPOR İşitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kamptaMithat ABAKAN MANAVGAT (Antalya), (DHA) -Antalya'da 6-8 ve 9-12 Kasım'da gerçekleştirilecek olan karate ve tekvando İşitme Engelliler Avrupa Şampiyonası için İşitme Engelliler Karate Milli Takımı ve İşitme Engelliler Tekvando...

SPOR İşitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta

Mithat ABAKAN MANAVGAT (Antalya), (DHA) -

Antalya'da 6-8 ve 9-12 Kasım'da gerçekleştirilecek olan karate ve tekvando İşitme Engelliler Avrupa Şampiyonası için İşitme Engelliler Karate Milli Takımı ve İşitme Engelliler Tekvando Milli Takımı Manavgat'ta kampa girdi.

Manavgat'ın Titreyengöl mevkisinde bulunan bir otelde gerçekleşen kampta tekvandoda 9 kadın 15 erkek, karatede ise 10 kadın 12 erkek olmak üzere toplam 46 sporcu ile teknik ekipler yer aldı. Erkek milli takımların Karabük'te, kadın milli takımların Kızılcahamam'da yaptığı ilk kampın ardından teknik ve taktik idmanların yapıldığı Manavgat'taki kampta sporcular ve teknik ekipler, yüksek moralle çalışmalarını sürdürdü. Yapılan antrenmanın ardından bir araya gelerek gazetecilere topluca poz veren milli sporcular ve teknik heyet, başta Suriye olmak üzere yurt içi ve dışında görevde bulunan Mehmetçiklere de asker selamıyla destek gönderdi.

LEVENT AYDEMİR BÜTÜN AMACIMIZ TAKIMIMIZI ŞEKİLLENDİRMEK

İşitme Engelliler Karate Milli Takımı Teknik Direktörü Levent Aydemir, hedeflerinin gelecek yıl yapılacak olan dünya şampiyonası ve 2021'de Dubai'de yapılacak olimpiyatlar için takımı şekillendirmek olduğunu söyledi. Karate Milli Takımı'nda sporcuların morallerinin çok yüksek olduğunu aktaran Aydemir, Karate Milli Takımı yeni bir takım, yani çok derinliği olmayan bir takım. Fakat başarıları da var tabii. Olimpiyat şampiyonları, dünya şampiyonları olan bir takımımız var. Ülkemizde 6-8 Kasım'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edip buradan madalyalar kazanmaya çalışacağız. Önemli olan burada sporcuların tecrübesini arttırmak. Bütün amacımız, gelecek sene yapılacak olan dünya şampiyonası ve 2021 yılında Dubai'deki olimpiyatlar için takımımızı şekillendirmek dedi.

İşitme Engelliler Tekvando Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Nafia Kılıç, son bir aydır takımın kampta olduğunu kaydederek, Tekvando milli takım kampımız Kızılcahamam'ın ardından Manavgat'ta devam ediyor. Kampımız çok iyi devam ediyor. Çocuklarımız mümkün olduğu kadar ellerinden geleni yapıyor. Biz onlara çok güveniyoruz. Antalya'da 9- 12 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan İşitme Engelliler Tekvando Avrupa Şampiyonası'nda en iyi şekilde ülkemizi temsil edeceğimize inanıyoruz. Ülkemize şampiyonluğu getirmek için elimizden geleni yapacağız. Şampiyonada Rusya, Ukrayna gibi güçlü ülkeler var. Ama biz de çok güçlü bir ülkeyiz. Sporcularımızın arasında olimpiyat şampiyonlarımız var. Her zaman İstiklal Marşı'nı okutmaya adayız, inşallah burada da o şekilde devam edecek diye konuştu.

İşitme Engelliler Erkek Milli Takımı Teknik Direktörü Hakkı Ünal, Manavgat'ta son hazırlıkları yaptıklarını belirterek, Sporcuların teknik ve taktik eksiklerini tamamlıyoruz. İnşallah Avrupa şampiyonu olarak bayrağımızı göndere çektireceğiz dedi.

Karate milli takımının 3 olimpiyat ve 4 dünya şampiyonu olan sporcusu Fatih Çiçek, hedefinin Avrupa Şampiyonu olarak İstiklal Marşı'nı dinletmek olduğunu belirtti.

İşitme Engelliler Tekvando Kadın Milli Takımı sporcusu Selver Şeker de 2012'de başladığı tekvandoda 2013'te Bulgaristan'da Olimpiyat Şampiyonu, 2015'te Avrupa Şampiyonu, 2016 Dünya Şampiyonu olduğunu hatırlatarak, Önümüzde bir Avrupa Şampiyonası var, hedefimiz yine her zamanki gibi şampiyon olmak. Bunu başaracağız ifadelerini kullandı.

Spor işitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta
Spor işitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta
Spor işitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta
Spor işitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Spor işitme engelliler karate ve tekvando milli takımları kampta - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Doktor, iki korona hastasını öldürdü; nedenini de mahkemede soğukkanlılıkla anlattı 25 yıldır böbrek yetmezliği yaşayan kadın görme yetisini kaybetti: Sıra beklerken ölmek istemiyorum Atatürk'e hakaret etmemesi için uyardığı adamı ayağından vurdu Casus yazılımı ile banka hesaplarını ele geçiren çete çaldıkları paralarla dansöz oynatmış İstifa eden Ermeni generalden "Dağlık Karabağ çatışmalarında İskender füzesi kullanıldı" itirafı Ford Otosan'ın Gölcük fabrikasındaki yüzlerce işçi evlerinde karantinaya alındı Ünlü şarkıcı Kutsi, rol aldığı dizideki çocuk oyuncunun annesi ile aşk yaşamaya başladı Bakan Koca, korona tedavisi gören sağlık çalışanının görüntüsünü paylaşıp vatandaşları uyardı