Son Dakika Haberleri: Spor İstanbul Maratonu İçin Houston'dan Geldi!

Spor İstanbul Maratonu İçin Houston'dan Geldi!

3 ay önce

Spor (ÖZEL) İstanbul Maratonu için Houston'dan geldi!

Spor (ÖZEL) İstanbul Maratonu için Houston'dan geldi!

Jaime Altamirano Bu benim 27'nci maratonum olacak

Bir kıtadan diğerine koşmak ilginç ve onun için buradayım

Hedefim 4 saatin altında koşmak

Enver ALAS İSTANBUL (DHA) - Meksikalı atlet Jaime Altamirano, yarın koşulacak Vodafone İstanbul Maratonu için ABD'nin Houston kentinden İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı'nda Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) sorularını yanıtlayan Altamirano, İstanbul'a ilk kez geldiğini belirterek, Yarın koşulacak İstanbul Maratonu için geldim. Profesyonel atlet değilim ancak bütün büyük maratonlara katılmaya çalışıyorum. Bu benim 27'nci maratonum olacak dedi.

BİR KITADAN DİĞERİNE KOŞMAK İLGİNÇ VE ONUN İÇİN BURADAYIM

İstanbul Maratonu'nun çok iyi bir organizasyon olduğunu belirten Altamirano, Bir kıtadan diğerine koşmak ilginç ve onun için buradayım. İstanbul Maratonu 'Gold' bir marathon ve dünya üzerinde bu standarda ulaşmış bir maraton yok. Bu nedenle çok iyi bir organizasyon. Hedefim 4 saatin altında koşmak. Profesyonel bir atlet olmadığım için daha hızlı koşamıyorum. Bir kıtadan bir kıtaya koşarken şehri görmek; özellikle yayalara açık olmayan sadece araçların geçebildiği bir köprüden geçmek bana ilginç geliyor. Koşmayan insanların da vereceği destek her şehirde farklı oluyor ve bunu merak ediyorum. Ayrıca çayını, yemeklerini, şehrin kokusunu tatmak istiyorum ifadelerini kullandı.

Jaime Altamirano daha sonra yarışacağı göğüs numarası ile DHA kameralarına poz verdi.Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı'ndan İstifa Edecek

Bakan'dan Binlerce Kişiye Müjde: Ödemeler Yarın Başlıyor