Son Dakika Haberleri: Spor şenol güneş avrupa şampiyonası'nda oynayabileceğimiz en iyi oyunu göstermek istiyoruz

Spor şenol güneş avrupa şampiyonası'nda oynayabileceğimiz en iyi oyunu göstermek istiyoruz

19 gün önce

SPOR Şenol Güneş Avrupa Şampiyonası'nda oynayabileceğimiz en iyi oyunu göstermek istiyoruzTakım ve oyuncu kalitemiz bize maçı kazandırdıTürkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan herkese kapımız açıkAsıl hedefimiz dünya kupasıKaan ÜLKER ANDORRA, (DHA) - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş,...

SPOR Şenol Güneş Avrupa Şampiyonası'nda oynayabileceğimiz en iyi oyunu göstermek istiyoruz

Takım ve oyuncu kalitemiz bize maçı kazandırdı

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan herkese kapımız açık

Asıl hedefimiz dünya kupası

Kaan ÜLKER ANDORRA, (DHA) - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda oynayabileceğimiz en iyi oyunu ve performansı fair-play içinde göstermek istiyoruz. Şampiyona'daki performansımız ve grupta alacağımız sonuçlarla dünya kupası için de tecrübe edineceğiz dedi.

UEFA 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 10'uncu ve son maçında deplasmanda Andorra'yı 2-0 mağlup eden A Milli Takım'da teknik direktör Şenol Güneş, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

TAKIM VE OYUNCU KALİTEMİZ BİZE MAÇI KAZANDIRDI

Andorra karşısında sürprize izin vermediklerini ifade eden Şenol Güneş, Kendi insanımıza imkan verdiğimizde, sabırlı olduğumuzda, çalıştığımızda başarılı olabiliriz. Daha öncede böyle yeteneği olan isimler geldi önemli olan bunların sürdürebilir olması. Daha başka oyuncular da gelebilir, yarınların ne olacağını bilemiyoruz. Şu an da memnuınuz. Oyuncuların hepsi iyi niyetlli, takım olgusu içinde gerekeni yapıyorlar. Merih'in sıkıntısı oynayamaması, Ozan iki haftadır oynuyor, Kaan oynuyor. Oynayamayan oyuncuların sayısı yeterli değil ama inşallah onlarda olacak. Bugün Kaan'ı görmek istedik, o bölgede bir sıkıntı olursa bir alternatif olsun. Gönül ister ki oynayan oyunculara yenileri daha fazla katkı sağlasın. Bu maç farklı bir maçtı. Oyuncuların bireysel ve takım üstünlüğü sürprize izin vermedi. Daha farklı bir sonuç, bizim için sürpriz olurdu. İlk başlarda biraz bocalar gibi olduk ama ardından sahayı iyi kullandık, oyuna hakim olduk ve golleri bulduk. Ardından biraz durduk ve oyunu kontrol ettik. İlk yarı da gereksiz top kayıpları yaptık ama daha sonra toparladık. Maçın büyük bölümünde oyuna hakimdik. takım ve oyuncu kalitemiz bize maçı kazandırdı. Salı günü burada ümit milli maçı var. Dört tane Ümit Milli'den oyuncu aldık. Mert Çetin, Berkay ve Ahmed Kutucu'da dahil ilk defa milli oldular.Memnunuz diye konuştu.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ PASAPORTU TAŞIYAN HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Türk Milli Takımı'nın kapısının herkese açık olduğunu belirten Güneş, Ben herşeyi açık açık konuşuyorum, gizli bir şeyimiz yok çünkü ülke bizi kutsal bir görevde hizmet etmek için getirdi. 23 kişilik bir kadromuz olacak, katılabilecek arkadaşlar olacaktır. Şampiyonaya en iyi kadromuzda gitmek istiyoruz. Bu çocuklar 2-3 turnuva geçirebilirler. rekabet kaliteyi, başarıyı getirir. Burada bu oyuncu, şu oyuncu diye değil takıma göre oyuncularımızın randımanına bakacağız. Takımı büyüten her oyuncu başımızın üstünde yeridir. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu olan yenisi ve eskisi herkese kapımız açıktır. Başarı ve sonuç bekleniyor, bunu yapmaya çalışacağız şeklinde konuştu.

ASIL HEDEFİMİZ DÜNYA KUPASI

Hedeflerinin 2022 Dünya Kupası'na katılmak olduğunu söyleyen Şenol Güneş, Hayalimiz, hedefimiz özellikle bu sene için 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmaktı. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda oynayabileceğimiz en iyi oyunu ve performansı fair-play içinde göstermek istiyoruz. Şampiyona'daki performansımız ve grupta alacağımız sonuçlarla dünya kupası için de tecrübe edineceğiz. Bu grubun Dünya Kupası'nda da olmasını bekliyorum. Asıl hedeflediğimiz yer orası ifadelerini kullandı.

Spor şenol güneş avrupa şampiyonası'nda oynayabileceğimiz en iyi oyunu göstermek istiyoruz

Haber Yayın Tarihi: 18.11.2019 09:29 Kaynak: DHAÜnlü yapımcının "Rol almak için benimle birlikte oldular" iddiasına Charlize Theron'dan sert tepki
Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir Çatışmada yaralanan askerin söyledikleri duygulandırdı: Parkamı serin ambulans kan olmasın