Son Dakika Haberleri: Spor Sinop'ta Off-road Heyecanı

Spor Sinop'ta Off-road Heyecanı

10 gün önce

Spor Sinop'ta off-road heyecanıEsra AKSU SİNOP (DHA) - Sinop'ta Türkiye'nin farklı illerinden katılım sağlandığı Türkiye Off-Road Şampiyonası başladı.

Spor Sinop'ta off-road heyecanı

Esra AKSU SİNOP (DHA) - Sinop'ta Türkiye'nin farklı illerinden katılım sağlandığı Türkiye Off-Road Şampiyonası başladı. Yarışlar ilk gününde nefes keserken, seyirciler tarafından da ilgiyle izlendi.

Akliman mevkisinde gerçekleşen yarışların ilk gününde, orman etabı gerçekleştirildi. Motor gücüne göre birçok klasmanda oluşan toplam 17 kişiden oluşan ekipler, zorlu parkurda dereceye girmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Yarışlarda toprak, çamur, su birikintisi ve tümseklerden oluşan engelleri geçmeye çalışan yarışmacılar ilgiyle izlendi.

Yarışma hakkında bilgi veren Yarışma Direktör Yardımcısı Oğuz Demirtaş, Yarışların bugün orman etabı başladı. Yaklaşık 13 kilometrelik bir etap. 17 tane kayıtlı yarışmacımız var. Bu yarışmacılar, daha sonra yarın hem bu şampiyonanın 2'nci kısmını tamamlayacaklar. 3 kategoride ilk 3'e ödül vereceğiz. Genel klasmanda da yine yarışmacılara ödül verilecek. Takım olarak da yarışan araçlar var. Bu araçlar da takım olarak yine başarı elde edenler kupalarını alacaklar? dedi.

(FOTOĞRAFLI)

YORUMLAR


Erdoğan'dan Teşkilata Uyarı Üstüne Uyarı: Üzerinde Şaibe Olan Bu Kapıdan Çıksın Norveçli Şirket Equinor, Türkiye'de Petrol Arayacak

Türkiye Aşı İçin 200 Milyon Dolar Bütçe Ayırdı 853 Futbolcu, Bedelli Askerlik Yapacak!