Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Spor Yapanlara Romanlardan Müzik Desteği - Son Dakika

Spor Yapanlara Romanlardan Müzik Desteği

Kırklareli'de sabah sporu yapanlara, Roman vatandaşların oluşturduğu müzik grubu canlı müzik hizmeti sunuyor.

Spor Yapanlara Romanlardan Müzik Desteği
03.05.2016 - 10:54,

Kırklareli'de sabah sporu yapanlara, Roman vatandaşların oluşturduğu müzik grubu canlı müzik hizmeti sunuyor.

Lüleburgaz'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, vatandaşlara spor yapma alışkanlığı kazandırmak için Romanlardan da destek alarak farklı bir uygulamayı hayata geçirdi.

8 Kasım Stadına spor yapmaya gelen vatandaşlar, zaman zaman müzik grubundan istek parçalar isteyerek yürüyüş yapıyor. Bazen de Roman havası eşliğinde oynayan vatandaşlar, spor yapmanın yanı sıra keyifli vakit de geçiriyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Soner Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, canlı müzikle vatandaşların spora olan ilgilerinin arttığını söyledi.

Vatandaşların canlı müzik hizmetinden çok memnun olduğunu belirten Polat, haftanın 5 günü statta spor yapan vatandaşlara canlı müzik hizmeti sunulduğunu ifade etti.

Sağlıklı yaşam için sporu önemsediklerini anlatan Polat, "Bir süredir vatandaşlarımızı spora yönlendirmek için değişik arayışlar içerisindeydik. Aklımıza müzik geldi. Trakya'da müzik ayrı bir kültür olduğu için bu kültürü sporla birleştirmeye karar verdik. Amacımız insanların yürüyüş ve spor yaparken keyifli zaman geçirmelerini sağlamak. Değerli müzisyenlerimiz de müzik yaparak vatandaşlarımızı eğlendiriyor. Stadımızda vatandaşlarımıza sabah sporu eşliğinde canlı müzik hizmeti veriyoruz. Sabah yürüyüşlerini bu şekilde keyifli bir hale getirdik" şeklinde konuştu.

Polat, tüm vatandaşların spor yapması gerektiğini, yurttaşların müzikle spora yöneldiklerini aktaran Polat, şöyle devam etti:

"Canlı müzikle vatandaşlarımızın spora olan ilgileri arttı. Daha önceden hayatında hiç spor yapmayan vatandaşlarımız bile spor yapmaya başladı. Daha önceden de stadımıza gelerek spor yapan vatandaşlarımız vardı ancak, biz yeterli bulmuyorduk. Bu nedenle canlı müzik hizmetini uygulamaya koyduk. Müzikle spor yapanların sayısının yüzde 70 arttığını gözlemledik. İnsanlar bu hizmetten çok memnun kaldı. Vatandaşlarımızı böylelikle spora yönlendirdik. Kırklareli kültür şehri olmanın yanında bunsan sonra spor şehri de olacak."

-"Müzik eşliğinde spor yapmak ayrı bir keyif veriyor"

Stada spor yapmak amacıyla gelen Sibel Pişkin, müzikle spor yapmanın motivasyonlarını arttırdığı bildirdi.

Müzik eşliğinde sporun çok ilgi çekici olduğuna dikkat çeken Pişkin, "Bu uygulama çok dikkat çekici. 'Müzik ruhun gıdasıdır. Spor bedenin gıdasıdır' diyerek müzik eşliğinde sporumuzu yapıyoruz. Müzik eşliğinde spor yapmak ayrı bir keyif veriyor. Bu farklı uygulama için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Müzisyenlerden Beytullah Eskici de böyle bir projede yer almaktan çok mutlu olduklarını belirterek, spor yapan vatandaşlara hizmet ettiklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Spor Yapanlara Romanlardan Müzik Desteği - Son Dakika


Advertisement