Sri Lanka'da muhalefet, hükümetten "bomba tehdidi"nin ayrıntılarını açıklamasını istedi - Son Dakika

Sri Lanka'da muhalefet, hükümetten "bomba tehdidi"nin ayrıntılarını açıklamasını istedi

04.07.2022 23:52
Sri Lanka'da muhalefet, hükümetten "bomba tehdidi"nin ayrıntılarını açıklamasını istedi

Sri Lanka'da muhalefetteki Janatha Vimukthi Peramuna partisi, hükümeti "bomba tehdidi" iddiasının detaylarını açıklamaya çağırdı.

Sri Lanka'da muhalefetteki Janatha Vimukthi Peramuna partisi, hükümeti "bomba tehdidi" iddiasının detaylarını açıklamaya çağırdı.

Telegraph India'nın haberine göre, Janatha Vimukthi Peramuna partisi, Tamil ayrılıkçısı terör örgütü Tamil Elam Özgürlük Kaplanları (LTTE) tarafından 5 Temmuz'da kutlanan Black Tiger günü öncesinde Savunma Bakanı ile emniyet arasındaki bir yazışmada geçen bomba tehdidinin detaylarının paylaşılmasını istedi.

Janatha Vimukthi Peramuna lideri Anura Kumara Dissanayake, polis şefi CD Wickremaratna'nın Savunma Bakanı Kamal Gunaratne'yi 27 Haziran tarihli bir mektupta iddia edilen tehdide karşı uyardığını söyledi.

Dissanayake, mektupta kimliği belli olmayan bir dış istihbarat servisinin, 5 veya 6 Temmuz'da Black Tiger günü kutlamaları sırasında bir patlama gerçekleştireceği iddiasının yer aldığını ileri sürdü.

Bu iddiaya göre Dissanayake, söz konusu mektupta Jaffna şehrinde bulunan tüm yabancı kuruluşların çalışanlarına ve üst düzey yetkililere iki gün dışarı çıkmamalarının tavsiye edildiğini kaydetti.

Janatha Vimukthi Peramuna lideri Dissanayake, hükümeti, bilginin nasıl edinildiği hakkındaki detaylar ile bunun hükümetin mevcut ekonomik kriz nedeniyle gerçekleşen halk protestolarını engellemeye yönelik bir girişim olup olmadığını açıklamaya çağırdı.

YORUMLAR
500
Babacan: Ülkenin Seçime İstikrarlı, Barış ve Huzur İçerisinde Gitmesi Tamamen Sayın Erdoğan'ın İnisiyatifinde Babacan: Ülkenin Seçime İstikrarlı, Barış ve Huzur İçerisinde Gitmesi Tamamen Sayın Erdoğan'ın İnisiyatifinde Sri Lanka, Çin'in araştırma gemisinin limana yanaşma isteğini onayladı Sri Lanka, Çin'in araştırma gemisinin limana yanaşma isteğini onayladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sri Lanka'da muhalefet, hükümetten 'bomba tehdidi'nin ayrıntılarını açıklamasını istedi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement