Son Dakika Haberleri: Sri Lanka ve Doğu Hindistan'da Sel

Sri Lanka ve Doğu Hindistan'da Sel

2 yıl önce

Sri Lanka ve Doğu Hindistan’da yaklaşık 200 kişinin ölümüne yol açan ağır yağış ve gök gürültülü fırtınadan sonra yoğunlaşan bir siklon Bangladeş’e doğru yöneldiği bildirildi.

Sri Lanka ve Doğu Hindistan'da Sel, System.String[]
Sri Lanka ve Doğu Hindistan'da yaklaşık 200 kişinin ölümüne yol açan ağır yağış ve gök gürültülü fırtınadan sonra yoğunlaşan bir siklon Bangladeş'e doğru yöneldiği bildirildi.

Bangladeş'de Salı günü karaya ulaşması beklenen siklonun daha çok yağmur ve fırtınaya yol açmasının beklendiği kaydedildi.

Hindistan'ın güney ucunda bulunan Sri Lanka'da son günlerde yağan yoğun yağmurların yol açtığı seller ve toprak kaymalarında 169 kişinin hayatını kaybettiği Doğu Hindistan'ın Bihar eyaletinde ise 24 kişinin yıldırım çarpması, kulübelerin çökmesi sebebiyle hayatını kaybettiği yetkililer tarafından bildirildi.

Fırtına Bengal Körfezine doğru ilerken Hindistanlı yetkililer Kuzey Doğu eyaletlerini yoğun yağmur konusunda uyardı.

Sri Lankalı Yetkililer, Srilanka köylerinde sellerin çatı seviyesine ulaştığı bir köyle bağlantının kesildiği, çoğu kauçuk işçisi olan 500 bin kişinin hayatını etkilediğini ifade etti.

Bazı köylerde su seviyesinin üç katlı bina seviyesine, ulaştığı insanların daha yüksek yerlere yönelerek hayatlarını kurtarmaya çalıştığı kaydedildi. Ulaşım sağlanamadığı için buralara insani yardım sağlanamadığı kaydedildi. - COLOMBO"Bir Askerle Birlikteyim" Sözü, 3 Çocuk Annesi Kadının Sonu Oldu Ölüyle Selfie Çeken Mezarcı Hakkında Dava Açıldı

Türkiye'nin Önde Gelen Giyim Devi Konkordato İstedi