ST. PETERSBURG / SOSNOVİ BOR - Rusya'nın Leningrad bölgesi - Son Dakika

ST. PETERSBURG / SOSNOVİ BOR - Rusya'nın Leningrad bölgesi

08.11.2022 12:12

Rusya'nın kuzeybatı federal bölgesinde bulunan Leningrad, Finlandiya Körfezi ile Ladoga ve Onega göllerinin çevresindeki 84 bin 500 kilometrekarelik alanıyla ülkenin en geniş coğrafyalarından biri olarak öne çıkıyor.

Rusya'nın kuzeybatı federal bölgesinde bulunan Leningrad, Finlandiya Körfezi ile Ladoga ve Onega göllerinin çevresindeki 84 bin 500 kilometrekarelik alanıyla ülkenin en geniş coğrafyalarından biri olarak öne çıkıyor. Leningrad, idari olarak artık kendisine bağlı olmasa da ülkenin en önemli kültür ve sanat kenti St. Petersburg'u da sınırlarında barındırıyor. Leningrad Nükleer Güç Santrali (NGS) de, bu bölge içinde yer alan Sosnovi Bor kentinde bulunuyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Karadağ'da Ukrayna'ya destek yürüyüşü düzenlendi Karadağ'da Ukrayna'ya destek yürüyüşü düzenlendi Güney Afrika, BRICS Zirvesi öncesinde UCM'nin Putin kararından kaçınmanın yollarını arıyor Güney Afrika, BRICS Zirvesi öncesinde UCM'nin Putin kararından kaçınmanın yollarını arıyor Rusya, yapay zekâlı hava durumu sunucusunu tanıttı! Rusya, yapay zekâlı hava durumu sunucusunu tanıttı!

Son Dakika Güncel ST. PETERSBURG / SOSNOVİ BOR - Rusya'nın Leningrad bölgesi - Son Dakika


Advertisement