Staj yaptığı gemi haczedilince mahsur kalan öğrenci patlamadan 4 gün önce Beyrut Limanı'ndan ayrıldı - Son Dakika

Staj yaptığı gemi haczedilince mahsur kalan öğrenci patlamadan 4 gün önce Beyrut Limanı'ndan ayrıldı

Staj yaptığı geminin haczedilmesi nedeniyle Beyrut Limanı'nda mahsur kalan ve patlamadan 4 gün önce limandan ayrılan Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Ceyda Selvi, Türk makamlarının devreye girmesiyle Türkiye'ye getirildi. Selvi yaşadıklarını ve kendisi için seferber olan insanları anlattı.

Asyaport Liman İşletmesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü öğrencisi Selvi, Dışişleri Bakanlığının girişimleriyle Tekirdağ Asyaport Limanı'na geldi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Ceyda Selvi, 12 Mayıs'ta Beyrut Limanı'na yanaşmaları sonrası geminin alıkonulduğunu ve idarecilerinin tutuklandığını ifade etti. Selvi, patlamadan 4 gün önce ise limandan ayrılmış.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Kendisinin mahsur kaldığını ve Türk yetkililerin girişimiyle daha sonra başka bir gemiye geçtiğini anlatan Selvi, şunları kaydetti "2 ay boyunca orada mahsur kaldık. Bu durum, denizcilik sektörü ile ilgili haberler yapan bir yayın grubu tarafından haberleştirilince duyuldu. Benim de stajyer personel olmam nedeni ile çalışan bir gemiye geçmem için Türkiye'deki yetkililer ve herkes seferber oldu. Öncelikle beni gemilerinde staj için işe alan Medlog Denizcilik'e teşekkür ederim. Bunun yanı sıra Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer'e, benimle sürekli irtibatta olan Türkiye Denizcilik Federasyonu Genel Başkanı Erkan Dereli ve Medlog Genel Müdürü Savaş Ercan ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'a çok teşekkür ederim."

Staj yaptığı gemi haczedilince Beyrut'ta mahsur kalan öğrenci Türkiye'ye getirildi

PATLAMADAN 4 GÜN ÖNCE AYRILMIŞ

Selvi, Beyrut Limanı'nda yaşanan patlamadan 4 gün önce yola çıktıklarını belirterek, "Yeni işe başladığım gemi ile oradan ayrıldık. Kıbrıs açıklarındaydık, yolda duyduk patlamayı. İçerisinde bulunduğum gemi de orada bulunuyor hala. Beni oradan çıkaran herkese teşekkür ederim. Stajıma devam edebiliyorum. Patlamanın olduğu noktaya bir buçuk ya da 2 kilometre uzaklıktaydık. Zaten benim içinde bulunduğum gemiye de parçalar isabet etmiş ve öğrendiğim kadarı ile hasar oluşmuş. Burada olduğum için mutluyum." ifadelerini kullandı.

Staj yaptığı gemi haczedilince Beyrut'ta mahsur kalan öğrenci Türkiye'ye getirildi
Staj yaptığı gemi haczedilince mahsur kalan öğrenci patlamadan 4 gün önce Beyrut Limanı'ndan ayrıldı

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2020 10:35 - Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Staj yaptığı gemi haczedilince mahsur kalan öğrenci patlamadan 4 gün önce Beyrut Limanı'ndan ayrıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Batman'da inşaat işçileri elektrik akımına kapıldı: 1 ölü, 1 yaralı Avustralyalı askerin evine götürdüğü 100 yıllık Türk bayrağı vatana döndü Şişli'de Iraklı gencin metro raylarına atlayarak intihar ettiği görüntüler ortaya çıktı 7 yıldır komada olan Michael Schumacher, tamamen bitkisel hayata geçti Cezaevinden izinli çıkan üç kişinin katili, cinayete kurban gitti Fransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyon: Yavuz Sondaj Gemisi'nin çevresinde uçuş gerçekleştirildi "Kocan seni aldatıyor" mesajıyla şoke olan Eylül Öztürk, kimin gönderdiğini öğrenince ağzı açık kaldı Siirt'in Şirvan ilçesi artan vakalar sonrası karantinaya alındı