Stajyer Astsubaylardan Vali Harput'a Ziyaret - Son Dakika

Stajyer Astsubaylardan Vali Harput'a Ziyaret

13.01.2012 12:21
Stajyer Astsubaylardan Vali Harput'a Ziyaret, System.String[]

Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, Osmangazi İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Bircan Karakaya ve beraberindeki stajyer astsubaylar Bursa Valisi Şahabettin Harput'u makamında ziyaret etti.

Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, Osmangazi İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Bircan Karakaya ve beraberindeki stajyer astsubaylar Bursa Valisi Şahabettin Harput'u makamında ziyaret etti.

Albay Vedat Çolak, stajyer astsubaylara görev sahaları ile ilgili ilk dersi kendisinin verdiğini belirterek, "Teorik eğitimlerini tamamlamış, uygulamadaki hususları ve diğer devlet daireleri ile ilgili ilişkileri kapsamında bilgi verildi. Beş İlçe jandarmaya uygulamalı eğitimler için dağıtımları yapılacak olan 12 stajyer Astsubay, olayları gözlemci olarak takip edecekler ve üç hafta sonunda da yerlerine gidecekler." dedi.

Vali Şahabettin Harput ise stajyer astsubaylara yeni görevlerinde başarılar diledi. Bilginin en büyük güç olduğunu ifade eden Harput, "Bilgi insanın kendine güvenini artırır. Bilgi insana cesaret verir. Bunun için kendinizi geleceğe iyi hazırlayın. Çok önemli ve kutsal bir göreve talip oldunuz. Ülkemize en büyük hizmet emniyet ve huzur hizmetidir. Emniyetin, asayişin, huzurun olmadığı bir yerde ne kalkınmadan bahsedilir, ne refahtan bahsedilir." dedi.

Temel hizmetlerin alt yapısının emniyet ve asayiş olduğunaü işaret eden Vali Harput, şöyle devam etti: "Bunun için sizler böyle bir göreve talip olmuşsunuz. Önce Allah muvaffak etsin diyorum, her türlü zor şartlarda birlik ve beraberlik halinde inancınızla, moral ve motivasyonunuzla, ülke ve Bayrak sevginizle, Devlete olan aşkınızla çok iyi hizmetler yapacaksınız."

"DEVLETİN SOĞUK YÜZÜ DÜŞMANLAR İÇİNDİR"

Polis ve jandarmanın yıllarca devletin soğuk yüzü olarak görüldüğüne dikkat çeken Vali Şahabettin Harput, "Bizim tüm varlığımız devletimiz, milletimiz. Yıllarca polis, jandarma, kaymakam, savcı devletin soğuk yüzü olarak görüldü. Halbuki devletin soğuk yüzü, devlet düşmanlarına karşıdır. Bunun dışında vatandaşın hizmetkarıyız hepimiz. Bu görevde Allah yolunuzu açık etsin." diye konuştu.

Stajyer Astsubaylardan Vali Harput'a Ziyaret
Stajyer Astsubaylardan Vali Harput'a Ziyaret

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Stajyer Astsubaylardan Vali Harput'a Ziyaret - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı