Statta Atılan Maytap Fadime'nin Gözüne İsabet Etti - Son Dakika

Statta Atılan Maytap Fadime'nin Gözüne İsabet Etti

14.02.2012 16:33
Statta Atılan Maytap Fadime'nin Gözüne İsabet Etti

Konya'da pazar günü futbol maçına giden 19 yaşındaki Fadime Akbaba, sevinç gösterisi yapan taraftarların stat önünde attığı maytabın isabet etmesi sonucu sol gözü görme yeteneğini kaybetti.

Konya'da pazar günü futbol maçına giden 19 yaşındaki Fadime Akbaba, sevinç gösterisi yapan taraftarların stat önünde attığı maytabın isabet etmesi sonucu sol gözü görme yeteneğini kaybetti.

Konyaspor'un geçen pazar günü kendi sahasında Bucaspor'u 1- 0 yendiği maça, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun verdiği ceza gereği, tribünlere sadece kadın ve 12 yaş altı erkekler alındı. Fadime Akbaba da arkadaşıyla birlikte maçı izlemeye gitti. Maç çıkışı, stat önünde sevinç gösterisi yapan Konyasporlu erkek taraftar grubunun attığı maytaplardan biri Fadime Akbaba'nın sol gözüne isabet etti. Acıyla şoka girip bayılan Akbaba, Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı

Yapılan muayene sonrası sol gözünün geçici olarak görme yeteneğini kaybettiği saptanan Fadime Akbaba, bunun kalıcı olmaması için tedavi görüyor.

Fadime Akbaba, yaşadığı olayı şöyle anlattı:

"Doktorlar, görme bozukluğunun geçici veya kalıcı olacağı hakkında net bir şey söylemedi. Ancak birkaç gün sonra bandajı açıp bakmamı istediler. Bandajı çıkarttığımda göremiyordum. Bunun kalıcı olacağını düşünüyorum. Ayrıca göz kapağında da yanık izleri var. Ama kontrol için tekrar gideceğim. Umarım geçici görme kaybı yaşarım. Yoksa hayatım kararır."

SUÇLU BULUNUP CEZALANDIRILSIN

Olay günü bilinci açık olmadığı için polise ifade veremediğini belirten Fadime Akbaba,

"Bugün kendime geldim ve polis merkezine giderek ifademi verdim. Sorumlulardan şikayetçiyim. Bulup cezalandırılsın"dedi. Bu olayın Konyaspor'a sevgisini azaltmayacağını belirten Akbaba, "Zaten bu maytabı atanın da Konyaspor taraftarı olması mümkün değil. Bu olayı Konya'ya ya da Konyaspor'a mal etmek son derece yanlış olur. Ancak bir daha asla maça gitmeyeceğim" dedi.

MKY(İA/ESM) - Konya

Kaynak: DHA
Ortalık çok fena kızıştı! Kulüpler Birliği'nin açıklamasına başkanlarda peş peşe tepki geldi Ortalık çok fena kızıştı! Kulüpler Birliği'nin açıklamasına başkanlarda peş peşe tepki geldi ES Elazığspor Edirnespor maçı seyircisiz oynanacak ES Elazığspor Edirnespor maçı seyircisiz oynanacak PFDK'den Fatih Karagümrük'e para cezası PFDK'den Fatih Karagümrük'e para cezası

Son Dakika Güncel Statta Atılan Maytap Fadime'nin Gözüne İsabet Etti - Son Dakika


Advertisement