Stormy Monday Filmi - Son Dakika

Stormy Monday Filmi

14.12.2013 22:59
Stormy Monday Filmi, System.String[]

Stormy Monday filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Stormy Monday filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

1988 yılına kadar bağımsız projeler üreten yönetmen, eski rock’çı Mike Figgis’in müziklerini de yaptığı ve ilk defa geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan dört dörtlük bir ‘kara ’. Sunduğu karanlık, endişe yüklü atmosfer içinde anlattığı hikayeyle, izleyicide, sürekli bir kötü bir şeyler olacağı hissi uyandıran fakat bir türlü neyin ne zaman gerçekleşeceğini bilemediğiniz ‘Fırtınalı Pazartesi’ defalarca izlenebilecek küçük bir tik mücevher. Cosmo (Tommy Lee Jones), çoğu gizli olarak yürüttüğü sıkı bağlantıları olan Amerikalı bir iş adamıdır. İngiltere’ye, Thatcher hükümetinin Amerikalı iş adamlarının yatırımlarını desteklediği bir dönemde düzenlenen ‘Amerika Haftası’na katılan Cosmo, bol bol gülücük dağıtarak ve vaatlerde bulunarak muhteşem bir şov yapar. Adam,işlerini yürütürken çalışmak istediği iş adamlarını ayarlamak için eski bir telekız olan Kate’i (Melanie Griffith) kullanır.

Cosmo’nun, el koymak istediği yerlerden biri Finney’in (Sting)Kit Kat Club’üdür. Amerikalı işadamı, kulübünü satmak istemeyen Finney’i ortadan kaldırmak için planlar yaparken, Finney’in işe aldığı İrlandalı işçi Brendan (Sean Bean) tuvaletleri temizler ve ortalığı toplarken, karanlık tipli iki adamın patronunun, kulübü satmaya zorlayacaklarını duyar. Finney, Brendan’ın bu haberini soğukkanlılıkla karşılar ve onu terfi ettirdiğini söyleyerek havaalanına, progresiv caz yapan Krakow Jazz Ensemble’i karşılamaya gönderir. Cazcılarla şehirde dolaşan Brendan ve Cosmo’nun adamı garson kız Kate birbirlerine aşık olurlar. Ne olursa olsun kulübü ele geçirmeyi kafasına koymuş olan Cosmo, adamlarını bu ikisinin peşine takar.

Sürpriz gelişmelerle ilerleyen ve Tommy Lee Jones’un en iyi rollerinden birini oynadığı de, Finney’yi canlandıran Sting’i sahnede muhteşem bir solo bas yaparken izleyebilirsiniz.

Yönetmen: Mike Figgis

Senaryo: Mike Figgis

Oyuncular: James Cosmo, Sean Bean, Sting, Tommy Lee Jones, Melanie Griffith

Filmin Türü: Suç, Drama, Müzikal,

Orijinal Adı: Fırtınalı Pazartesi

Yapımcı Firma: 0

Yapım Yılı: 1988

Yapım Ülkesi: ABD

Dağıtıcı Firma: 0

Stormy Monday Filmi


YORUMLAR

Son Dakika

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan saldırılara sert tepki: Failler en kısa sürede adalet önüne çıkarılacaktır FBI, Biden'ın yemin törenine yönelik tehdit oluşturan 200'den fazla şüpheliyi tespit etti '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin Kovid-19 aşı programındaki başarısı dünya gündeminde Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum