Sü'de Bilişim Desteği - Son Dakika

Sü'de Bilişim Desteği

13.01.2012 11:40
Sü'de Bilişim Desteği, System.String[]

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından son yıllarda Konya'daki diğer üniversiteler başta olmak üzere toplam 10 üniversiteye bilişim altyapısı, otomasyon kurulumu ve yeni yazılım ihtiyaçlarının...

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından son yıllarda Konya'daki diğer üniversiteler başta olmak üzere toplam 10 üniversiteye bilişim altyapısı, otomasyon kurulumu ve yeni yazılım ihtiyaçlarının kurulmasına yönelik destek sağladığı bildirildi.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yaptığı açıklamada, SÜ'nün bilişim alanında özellikle son birkaç yılda önemli mesafeler aldığını belirtti.

Üniversitenin, teknolojik altyapısını büyük ölçüde tamamladığını, sahip olunan internet ağı altyapısı, donanım ve otomasyon sistemi, akran üniversitelerle kıyasladığında önder bir konumda olduğunu anlatan Gökbel, şunları kaydetti:

"En büyük güç kaynağımız, sahip olduğumuz tüm otomasyon sistemimizi kendi elemanlarımızla kurmuş ve sürdürüyor olmamızdır. Yetişmiş ve yetenekli bir bilişim kadrosuyla alt yapımızı oluşturduk. Üzerine yeni yapısal hizmetler eklemeye devam ediyoruz. Bilgi-işlem ağından üniversite bünyesindeki öğrenciler ve öğretim elemanları başta olmak üzere herkes yararlanabiliyor. Öğrencilerimizin üniversitemizi kazandığı andan mezuniyet sonrasına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalitede bir otomasyon sistemi bulunuyor."

Bilgi-İşlem Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Erdi ise, kurulan bilişim altyapısının SÜ ile sınırlı olmadığını, son 10 yıl içinde bilişim altyapısına destek ve hizmet verilen 10 üniversite bulunduğunu bildirdi.

Erdi, Türkiye'de ilk ve tek uygulama olan Konya kent bütünündeki üniversiteler ve kamu kurumlarının kullanabileceği özel bir bilişim ağı kurulmasını da projelendirildiğini, TÜBİTAK-ULAKBİM-Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ağının sağlandığını ifade etti.

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sü'de Bilişim Desteği - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı