Son Dakika Haberleri: Su Emme Gücü Yüksek Bornozlar Neden Tercih Edilir?

Su Emme Gücü Yüksek Bornozlar Neden Tercih Edilir?

9 ay önce İlandır

Bornoz seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Son zamanlarda bambudan yapılmış bornoz modelleri daha sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Su Emme Gücü Yüksek Bornozlar Neden Tercih Edilir?, System.String[]

Diğer bir yandan ise yumuşaklığının yanı sıra su emme gücü de yüksek olan bornozlar daha sağlıklı görülmektedir. Kadife havlu modelleri ise daha şık ve modern duran bornoz takımı modelleri arasında yer alıyor.

Bornoz Çeşitleri Nelerdir?

Bornoz modellerinin türlü türlü çeşitleri yer almaktadır. Sırasıyla tam boy, orta boy, kısa boy, kapüşonlu ve kimono tipi bornoz olarak çeşitlere ayırmak mümkündür. Çeşit bakımından bu şekilde farklı özelliklere ayrılırken renk bakımından da farklı özelliklere ayrıldığı görülmektedir. Renkli bornoz takımı tercihi, belli bir yıkama ve kullanım sayısı sonrasında açılma yapabileceği için tercihler genel olarak beyaz ve ekru üzerinde yoğunlaşmaktadır.Tüm çeşitlerin ortak özelliklerinden biri ise belinde yine havludan yapılmış bornozların şahsi temizlik malzemelerinin rahat bir şekilde taşınabilmesi için önde iki adet cebi bulunmaktadır. Bornoz çeşitleri genelde tek parçalar halinde seçildiği gibi set halinde de satıldığı bilinmektedir.Bornoz, saç havlusu, terlik ve keseden oluşan setler renklerine göre farklılık gösterir. Son dönemlerde eşler isimlerinin baş harfinin işlendiği kişiye özel seçeneklere daha çok ilgi göstermeye başlamıştır.

Zevklerimiz doğrultusunda en uygun bornoz modeli çeşidini seçtikten sonra ilk defa aldığınız havlunuzu talimatlara uygun şekilde yıkamanız gerekmektedir. İlk 3 yıkamada tercihen yumuşatıcı kullanılmamalıdır.

Su Emme Gücü Yüksek Bornozlar

Bornoz kullanımın temel sebeplerinden biri de güzel bir duş sonrasında en doğru şekilde kurulanmaktadır. Bu yüzden su emme gücü yüksek olan bornoz modelleri daha çok tercih edilmektedir. Bu modeller sayesinde vücudunuzda kalan sular hızlı bir şekilde emilecektir ve de diğer ortamların ıslanması engellenmiş olacaktır. Aynı zamanda banyodan çıkıldığında giyilen bornoz suyu emer ve gerektiği zaman yüz bakımı yapıldığı sırada da vücutta kalır.

Farklı tarzda ve birbirinden kaliteli bornoz modellerine göz atmak için www.miraykaya.com/bornoz-takimlari adresini ziyaret edebilirsiniz.
Yeni Zelanda Saldırganının Ailesi: Özür Dileriz, Sadece Eve Gidip Saklanmak İstiyoruz Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? PKK'nın İğrenç Yüzü Günlükte Ortaya Çıktı: Kendini Dedesi Yaşındaki Teröristin Kucağında Çıplak Olarak Bulmuş