Su Faturalarındaki Artış, Yeni Yapılan Yasal Düzenlemelerden Kaynaklanıyor - Son Dakika

Su Faturalarındaki Artış, Yeni Yapılan Yasal Düzenlemelerden Kaynaklanıyor

11.01.2012 19:35
Su Faturalarındaki Artış, Yeni Yapılan Yasal Düzenlemelerden Kaynaklanıyor

Karaman Belediyesi, Su Faturalarına yansıyan artış hakkında bir açıklama yaptı.

Karaman Belediyesinden yapılan açıklamada, "Belediyemiz tarafından son yıllarda su tarifelerinde herhangi bir artış yapılmamış olmasına rağmen 2872 sayılı Çevre Kanununun 11. Maddesi ile 27.10.2010 tarih ve 27742 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, Atık Su Altyapı ve Evsel Atık Bertaraf Tarifelerinin belirlenmesinde uygulanacak usul ve esaslara ilişkin yönetmelik gereğince Atık Su Altyapı sistemleri için yönetimlerin yapacağı her türlü yatırım, bakım, onarım, ıslah ve temizleme giderleri ile yine evsel atıkların bertarafı için tesislerinin yatırım, işletme, bakım, onarım ve ıslah harcamalarının tam maliyet esasına göre hizmetten yararlananlardan tahsil edilmesi hükmü getirilmiştir.

Su bedeli ile birlikte tahsil edilen Evsel Atık Bertaraf bedeli ve Atık Su Bertaraf ücreti su bedeline yapılan bir zam olmayıp, yukarıda bahsi geçen yönetmeliğin gereği olarak tahakkuk ve tahsil edilmektedir." denildi.

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Su Faturalarındaki Artış, Yeni Yapılan Yasal Düzenlemelerden Kaynaklanıyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement