Sü Rektörü Gökbel Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı - Son Dakika

Sü Rektörü Gökbel Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı

10.06.2013 11:35
Sü Rektörü Gökbel Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı, System.String[]

Konya'da lise öğrencileriyle bir araya gelen Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof.Dr.Hakkı Gökbel, düzenlenen söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Konya'da lise öğrencileriyle bir araya gelen Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, düzenlenen söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Doğa Koleji'nin lise öğrencilerine yönelik uyguladığı T-MBA (MBA for teenagers) uygulaması kapsamında düzenlenen söyleşiye, SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Doğa Koleji Lise Müdürü Funda Uçar, Konya Doğa Koleji Öğrenci Konseyi Başkanı Ömer Furkan Baranok ve çok sayıda lise öğrencisi katıldı. Programda ilk olarak Öğrenci Konseyi Başkanı Ömer Furkan Baranok, 'T-MBA' konulu sunum gerçekleştirdi. Daha sonra söyleşide konuşan Rektör Prof. Dr. Gökbel, öğrencilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Çocukluğumdan beri okumayı ve araştırmayı seven bir yapım vardı. Oldukça çalışkan bir öğrenciydim. Küçüklüğümde doktor olma gibi bir hedefim yoktu. Matematik ve sosyal bilimlere çok ilgim vardı. Ancak sonradan üniversiteye hazırlık dönemimde tıp fakültesine ilgi duymaya başladım. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandım. Şu an çok severek yaptığım bir mesleğim var. 33 yıldır tıp alanının içindeyim. Rektör olmama rağmen hala derslere gidiyorum ve öğrencilerimle bir araya geliyorum. Onlara severek ders anlatıyorum" şeklinde konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Gökbel, "Kendi ilgi alanınız ne ise ona yönlenin. Sevdiğiniz işi yapın. Bunun için de derslerinizi derste iyi dinleyin ve ders dışında tekrar yapın. Meslek seçimi yapmanın ilk adımı üniversitede tercih ettiğiniz bölümle yakından ilgilidir. O yüzden öncelikle meslekleri iyi tanımalısınız. İş imkanlarını iyi bilmelisiniz, seçeceğiniz meslekle ilgili çevrenizde araştırma yapmalısınız ve çok daha önemlisi kendinizi iyi tanımalısınız. Böylelikle sevdiğiniz ve size uygun mesleği seçmiş olursunuz" diye konuştu.

Konuşmasının ardından öğrenciler günün anısına Rektör Gökbel'e plaket ve çiçek verdi. Daha sonra Rektör Gökbel ile öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi. - KONYA

Sü Rektörü Gökbel Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sü Rektörü Gökbel Öğrencilerin Sorularını Yanıtladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Yunanistan'dan endişelendiren uyarı: 6.2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar bekliyoruz Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra yola çıkan motosiklet sürücüsü, kazada hayatını kaybetti Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 607'ye yükseldi Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında