Su Ürünleri Grubunda Pazar Arayışı - Son Dakika

Su Ürünleri Grubunda Pazar Arayışı

07.09.2012 18:00
Su Ürünleri Grubunda Pazar Arayışı, System.String[]

Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, "Yeni pazar olarak seçtiğimiz Baltık ülkelerine Letonya üzerinden girmek için katıldığımız fuarda olumlu tepkiler aldık" dedi.

Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, "Yeni pazar olarak seçtiğimiz Baltık ülkelerine Letonya üzerinden girmek için katıldığımız fuarda olumlu tepkiler aldık" dedi.

Kızıltan, yaptığı yazılı açıklamada, Su Ürünleri Tanıtım Grubu olarak yeni pazar arayışları kapsamında Letonya'da düzenlenen Riga Gıda Fuarı'na çıkartma yaptıklarını bildirdi.

Letonya'da yaygın olarak Baltık somonu ve nehir balıklarının tüketildiğini belirten Kızıltan, "Ülkemiz balıkları, tanınması halinde pazarda yer edinilebilir. Burada ülkemizin su ürünlerini sergiledik ve en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık. Marketlerde yeni yeni levrek ve çipura satılmaya başlandığına şahit olduk" dedi.

Kızıltan, Letonya'nın küçük bir ülke olmasına rağmen Türk su ürünleri ihracat pazarına katkı sağlayabilecek bir potansiyele sahip olduğunu gözlemlediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Yeni pazar olarak seçtiğimiz Baltık ülkelerine Letonya üzerinden girmek için katıldığımız fuarda olumlu tepkiler aldık. Riga Fuarı, 2011 yılında 582 katılımcısı ve 35 bin ziyaretçisi olan bir fuar. Bu yıl ise fuara 376 firma katıldı ve 25 bin ziyaretçi geldi. Burada bulunduğumuz süre içinde pazar olanakları üzerinde araştırma yaptık, ziyaretçilerin ülkemiz su ürünlerine olan ilgileri tespit ettik, ziyaretçilerin talep ettikleri ürünlerle ilgili olan firmalarımızın irtibat bilgilerini paylaştık."

Muhabir: Ali Rıza Karasu/ Ufuk Kırabalı

Yayıncı: Tarkan Demir - İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Su Ürünleri Grubunda Pazar Arayışı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi