Su Ürünleri İhracatı Yüzde 30 Arttı - Son Dakika

Su Ürünleri İhracatı Yüzde 30 Arttı

28.01.2014 13:19
Su Ürünleri İhracatı Yüzde 30 Arttı, System.String[]

Ülkemiz ekonomisindeki önemi her geçen gün gün artan su ürünleri son bir yıl içerisinde ihracatını yaklaşık yüzde 30 oranında arttırdı.

Ülkemiz ekonomisindeki önemi her geçen gün gün artan su ürünleri son bir yıl içerisinde ihracatını yaklaşık yüzde 30 oranında arttırdı.

Atatürk Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed Atamanalp, "Su Ürünleri, henüz tamamladığımız 2013 yılında 500 milyon dolarlık ihracatla ekonomimize önemli katkılar sağladı" dedi.

Bu ihracatın sevindirici diğer tarafı ise ihraç edilen su ürünlerinin önceki yıllara nazaran çeşitlilik kazanmasıdır diyen Prof. Dr. Atamanalp, "Ülkemizde su ürünleri sektörünün gelişimine paralel olarak büyük yatırımlar yapılarak faaliyete geçen işleme ve muhafaza tesisleri dünya ile rekabet eder hale geldi. Bu sayede eskiden yalnızca taze yada soğutulmuş su ürünleri sattığımız ülkelere artık işlenmiş ürünler satma gücüne ulaştık" diye konuştu. - ERZURUM

Su Ürünleri İhracatı Yüzde 30 Arttı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Su Ürünleri İhracatı Yüzde 30 Arttı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gençlerin telefon kullanımına yönelik dikkat çeken araştırma: Yemeyip içmeyip telefon alıyorlar HDP'li Hasip Kaplan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah tehdit: Ona muhteşem bir jübile düşünüyoruz "Bir şekilde göreve döneceğim" diyen Trump hızlı başladı: Cumhuriyetçi Parti içindeki muhalifleri korku bastı 17 yaşındaki genç kız otelin 8. katından düşerek can verdi Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı