Son Dakika Haberleri: Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı

Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı

4 yıl önce

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Twitter'dan Münafıkûn suresinin mealinin yer aldığı bir link paylaştı.

Suat Kılıç, Münafıkları Anlatan Sureyi Paylaştı, System.String[]

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Twitter'dan Münafıkûn suresinin mealinin yer aldığı bir link paylaştı. Kılıç, "Münafıkûn Suresi, Medine'de nazil oldu, 11 ayet. Hayırlı Cumalar." şeklinde paylaşım yaptı.


Kılıç, geçtiğimiz günlerde de "Fitne fesat çıkaran nifak sokan çok olur. Vakit akıl, fikir, vicdan vakti." diyerek Hürriyet yazarı Akif Beki'nin kaleme aldığı Bülent Arınç'ın aforizmalar başlıklı yazını paylaşmıştı.


Kılıç'ın Cuma vesilesiyle yaptığı bugünkü paylaşımda yer alan Münafıkûn Suresi'nde, münafıkların özellikleri anlatılıyor. Mesajından sonra gelen yorumlar üzerine Kılıç, "Görüyorum ki, '@suatkilic bu sûreyi kimin için paylaştı' diye meraklananlar var. Herkes önce kendisi için okuyup sakince tefekkür etsin!" şeklinde yeni bir paylaşım yaptı.


Suat Kılıç'ın bugün yaptığı paylaşımında yer alan Münafıkûn Suresi'yle ilgili linkte yer alan bilgiler ve surenin meali şöyle:


"Medine döneminde inmiştir. 11 âyettir. Sûre, münafıkların genel karakter ve özelliklerinden bahsettiği için bu adı almıştır.


1. (Ey Muhammed!) Münafıklar sana geldiklerinde, 'Senin, elbette Allah'ın peygamberi olduğuna şahitlik ederiz' derler. Allah senin, elbette kendisinin peygamberi olduğunu biliyor. (Fakat) Allah o münafıkların hiç şüphesiz yalancılar olduklarına elbette şahitlik eder.


2. Yeminlerini kalkan yaptılar da insanları Allah'ın yolundan çevirdiler. Gerçekten onların yaptıkları şey ne kötüdür!


3. Bu, onların önce iman edip sonra inkar etmeleri, bu yüzden de kalplerine mühür vurulması sebebiyledir. Artık onlar anlamazlar.


4. Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerine kulak verirsin. Onlar sanki elbise giydirilmiş kereste gibidirler. Her kuvvetli sesi kendi aleyhlerine sanırlar. Onlar düşmandır, onlardan sakın! Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan) çevriliyorlar!


5. O münafıklara, 'Gelin, Allah'ın Resülü sizin için bağışlama dilesin' denildiği zaman başlarını çevirirler ve sen onların büyüklük taslayarak uzaklaştıklarını görürsün.


6. Onlara bağışlama dilesen de, dilemesen de onlar için birdir. Allah onları asla bağışlamayacaktır. Çünkü Allah, fasıklar topluluğunu doğru yola iletmez.


7. Onlar, 'Allah Resûlü'nün yanında bulunanlara (muhacirlere) bir şey vermeyin ki dağılıp gitsinler' diyenlerdir. Halbuki göklerin ve yerin hazineleri Allah'ındır. Fakat münafıklar (bunu) anlamazlar.


8. Onlar, 'Andolsun, eğer Medine'ye dönersek, üstün olan, zayıf olanı oradan mutlaka çıkaracaktır' diyorlardı. Halbuki asıl üstünlük, ancak Allah'ın, Peygamberinin ve mü'minlerindir. Fakat münafıklar (bunu) bilmezler.


9. Ey iman edenler! Mallarınız ve evlatlarınız sizi, Allah'ı zikretmekten alıkoymasın. Her kim bunu yaparsa, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir.


10. Herhangi birinize ölüm gelip de, 'Ey Rabbim! Beni yakın bir zamana kadar geciktirsen de sadaka verip iyilerden olsam!' demeden önce, size rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcayın.


11. Allah, eceli geldiğinde hiçbir kimseyi asla ertelemez. Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır."

.

Haber Yayın Tarihi: 05.02.2016 03:32 Kaynak: CİHAN5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
Pes dedirten sapıklık! Eşeğin cinsel organını iple bağladılar İkiz plakayla servis minibüsçülüğüne 8 bin 960 lira ceza