Subaşı ve Kahya'dan Aa'ya Ziyaret - Son Dakika

Subaşı ve Kahya'dan Aa'ya Ziyaret

19.02.2012 12:45
Subaşı ve Kahya'dan Aa'ya Ziyaret, System.String[]

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı ve eski Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Kahya, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü Tuncer Çetinkaya'yı ziyaret etti.

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı ve eski Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Kahya, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü Tuncer Çetinkaya'yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Hasan Subaşı, Anadolu Ajansı'nın tarafsız habercilik anlayışını hep koruduğunu belirtti. AA'nın hedef büyütmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Subaşı, Türkiye'nin siyaseten önemli bir küresel aktör olmak istediği son yıllarda AA'nın öneminin de arttığını belirtti.

Antalyaspor'da 9 yıl başkanlık görevini de yürüten Subaşı, Antalyaspor'un Spor Toto Süper Lig'deki durumunu da değerlendirdi. Subaşı, Antalyaspor'un inişli çıkışlı bir grafik çizdiğini kaydetti. Antalyaspor'un kulüp yönetiminin istikrarlı olduğunu ve iyi yönetildiğini dile getiren Subaşı, Mehmet Özdilek ve ekibinin de kulübe katkı sağladığına inandığını söyledi. Subaşı, son haftalarda takımın sahada iyi futbol oynadığını ancak bazı şanssızlıklar yaşadığını da sözlerine ekledi.

Eski AGC Başkanı Erdoğan Kahya ise Anadolu Ajansı'nın haberlerinde doğru ve tarafsızlığıyla dikkati çektiğini kaydederek, objektif ve güçlü haberciliğiyle yerel basın açısından da büyük önem taşığını söyledi. AA'nın Türkiye'nin her yerinde bulunan muhabirleriyle haber ağı en geniş haber ajanslarından biri olduğunu bildiren Kahya, son dönemdeki yeniliklerle dünyanın etkili haber ajanslarından biri olma yolunda olduğunu söyledi.

-AA Bölge Müdürü Çetinkaya-

Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürü Tuncer Çetinkaya da, 1920 yılında Büyük Önder Atatürk'ün talimatıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın o yıllardan günümüze kadar doğru, tarafsız ve hızlı habercilik ilkeleriyle hareket ettiğini kaydetti.

AA'nın Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde yeni bir yapılanma içerisine girdiğini belirten Çetinkaya, AA'nın bu kapsamda 100'üncü kuruluş yılını kutlayacağı 2020 yılına kadar dünyanın en etkili 5 haber ajansından biri olmayı hedeflediğini dile getirdi. AA'nın artık veri haberciliğinde de kendini göstereceğini ve Merkez Bankası verilerini anlık olarak aboneleriyle paylaşacağını anlatan Çetinkaya, AA'nın yeni bir hizmet olarak grafik içeriklerini de abonelerine iletmeye başladığını bildirdi. Grafik Servisi'yle dünyanın en önemli grafik ajansı olarak kabul edilen Graphic News'ten alınan verilerin Türkçe ve haber formatında abonelere sunulacağını ifade eden Çetinkaya, aynı zamanda alınan çok sayıda son teknoloji ürünü kamerayla AA'nın görüntülü habercilikte de iddialı bir konuma geldiğini söyledi.

Çetinkaya, AA'nın 100'üncü yıl hedefleri kapsamında kaliteli haberciler yetiştirmek için Haber Akademisi kurarken, diğer taraftan da kurum içi eğitimlerle personelini hedeflerine hazırlamayı sürdürdüğünü de sözlerine ekledi.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Subaşı ve Kahya'dan Aa'ya Ziyaret - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot