Suçsuz Yere Öldürülmüştü, Katili 24 Yıl Hapis Cezası Aldı - Son Dakika

Suçsuz Yere Öldürülmüştü, Katili 24 Yıl Hapis Cezası Aldı

23.11.2018 11:28
Suçsuz Yere Öldürülmüştü, Katili 24 Yıl Hapis Cezası Aldı, System.String[]

Elazığ’da iki grup arasında çıkan silahlı kavga sırasında kaldırımda eşi ve çocuklarıyla yürüyen 3 çocuk annesinin ölümüne neden olan sanığa 24 yıl, diğer sanıklara ise 3 ile 4 yıl 10 ay arasında değişen cezalar verildi.

Elazığ'da iki grup arasında çıkan silahlı kavga sırasında kaldırımda eşi ve çocuklarıyla yürüyen 3 çocuk annesinin ölümüne neden olan sanığa 24 yıl, diğer sanıklara ise 3 ile 4 yıl 10 ay arasında değişen cezalar verildi.

6 Haziran 2017 tarihinde Öğretmenevi ile Ahmet Aytar Meydanı arasında vatandaşların yoğun olduğu bölgede kaldırımda iki grup arasında çıkan kavgada silahların çekilmesiyle olayla hiçbir ilgilisi bulunmayan ve kaldırımda eşi ve çocuklarıyla yürüyen 45 yaşındaki Canan Acar hayatını kaybetmiş, 2 kişi de yaralanmıştı. 3 çocuk annesi kadının ölümüne neden olan ve olaydan sonra kaçan şüpheliler Mehmet Emin Mutlu (21), M.Ç. (25), U.A. ve A.K. polis tarafından yakalanarak tutuklanmıştı. Davanın karar duruşması Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya tutuklu 4 sanık ile olayda hayatını kaybeden Canan Acar'ın eşi Abdurrahman Acar, maktül, sanık yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Savcı, sanıklardan Mehmet Emin Mutlu'nun Canan Acar'ın ölümüne neden olduğu için TCK 81/1 maddesi gereğince müebbet hapisle, diğer sanıkların ise TCK'nın 86/1 ve 6136 sayılı Kanunu'na muhalefet suçundan cezalandırılmasını talep etti. Sanık ve avukatlarının savunmasının ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Heyet, sanıklardan Mehmet Emin Mutlu'ya kasten öldürme suçundan 24 yıl, ruhsatsız silah bulundurmaktan 1 yıl hapis cezası ve 600 TL para cezası verdi. Diğer sanıklardan M.Ç.'ye 4 yıl 10 ay 14 gün hapis ve 600 TL para cezası, U.A. ve A.K'ye ise 3 yıl 2 ay 7'şer gün hapis cezası ve 600'er TL para cezası verildi. - ELAZIĞ

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Suçsuz Yere Öldürülmüştü, Katili 24 Yıl Hapis Cezası Aldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'un 113. bölüm fragmanı yayınlandı! Saldırıya uğrayan Akın Koçavalı yaşam mücadelesi veriyor Survivor 2020'de ikinci olan Barış Murat Yağcı, şarkı çıkarıyor Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor Tarım ve Orman Bakanlığı: Bakanlığın, İBB'nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan talimatı yoktur Barcelona Kral Kupası'nda uzatmalarda tur atladı Prof. Dr. Hakan Oğuztürk: Aşı yaptıranlar hemen ertesi gün kısıtlamalardan muaf edilmemeli, en az 40 günlük bir süreç olabilir Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor