Sudan'da Muhalif Lider Mehdi'nin Kızı Serbest Bırakıldı - Son Dakika

Sudan'da Muhalif Lider Mehdi'nin Kızı Serbest Bırakıldı

14.03.2019 03:53
Sudan'da Muhalif Lider Mehdi'nin Kızı Serbest Bırakıldı, System.String[]

Sudan'da mahkeme, rejim karşıtı gösterilere katıldığı gerekçesiyle tutuklanan muhalif Milli Ümmet Partisi (MÜP) Genel Başkan Yardımcısı Meryem Sadık el-Mehdi'yi serbest bıraktı.

Sudan'da mahkeme, rejim karşıtı gösterilere katıldığı gerekçesiyle tutuklanan muhalif Milli Ümmet Partisi (MÜP) Genel Başkan Yardımcısı Meryem Sadık el-Mehdi'yi serbest bıraktı.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, geçen pazar olağanüstü hal (OHAL) mahkemesince bir hafta hapis cezasına çarptırılan Mehdi'nin iki partiliyle beraber salıverildiği belirtildi.

Açıklamada, kararın halk devrimini destekleyen avukatların zaferi olduğu kaydedildi.

Eski Başbakan ve MÜP lideri Sadık el-Mehdi'nin kızı Meryem el-Mehdi, pazar günü başkent Hartum'un Umdurman kentindeki MÜP binası önünde gözaltına alınmıştı.

OHAL mahkemesi, Mehdi'yi bir hafta hapis ve yaklaşık 43 dolar para cezasına çarptırmıştı.

Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in 25 Şubat'ta yayımladığı kararnameyle izinsiz grev, gösteri, yürüyüş ve sempozyum düzenlenmesi yasaklanmıştı.

OHAL kapsamındaki bir suça karıştığından şüphelenilen kişilerin tutuklanması ve 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasına imkan tanınmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sudan'da Muhalif Lider Mehdi'nin Kızı Serbest Bırakıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

IFAB elle oynama kuralında değişikliğe gitti! Nihai karar hakemlerin olacak Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır Yapılandırma işlemi başladı! Borcu ve cezası olanların 31 Aralık'a kadar başvuru yapması gerekiyor Ankara'da korona paniği! Mahalle arasında bulunan atık tahlil tüpleri vatandaşı tedirgin etti 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek Milyonluk kabloyu odun doğrar gibi doğrayıp kamyonete yüklediler! O anlar kamerada Hükümete yakın isim Erdoğan'la Arınç'ın "İstifa" konuşmasını yazdı: Yanlış yaptım Korkutan vaka artışı sonrasında Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Bakan Koca, toplantı sonrasında açıklama yapacak