Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği İlk Toplantısını Yaptı - Son Dakika

Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği İlk Toplantısını Yaptı

06.01.2012 14:10
Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği İlk Toplantısını Yaptı, System.String[]

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde Çevre Hizmetleri Birliği'nin 1.İstişare Genel Toplantısı yapıldı.

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde Çevre Hizmetleri Birliği'nin 1. İstişare Genel Toplantısı yapıldı. Şuhut Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Recep Bozkurt başkanlığındaki toplantıya belediye başkanları, İl Özel İdaresi görevlileri, köy muhtarları, mezbaha-mandra ve yağ sanayi şirket yöneticileri katıldı. Katılımcılar, çevre hizmetlerinin faaliyetlerini paylaşmak, ileri biyolojik katı atık tesisinin işleyişi hakkında bilgilendirildi.

Toplantıda Şuhut'ta faaliyet gösteren atık su arıtma tesisinin işleyişine dair bilgiler verildi. Şuhut'ta mandra-yağ sanayi ve kombina şirket yöneticilerinin atık sularının tesise bağlanması için işlem başlatıldı.

Toplantıda konuşan Şuhut Belediye Başkanı Bozkurt, "Bir yıldır faaliyette olan ileri biyolojik atık su arıtma tesisi Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu'nun katkılarıyla kısa sürede faaliyete geçti. Bu tesise şimdilik 3 belde, 6 köyümüzün bağlantısını yaptık. Bu tesis ile birlikte Eber Gölündeki kirlilik bitecek, Akarçay havzası korunmuş olacaktır. Ayrıca Afyonkarahisar'da bu tesis bir ilktir. Tesis Türkiye'nin çoğu il ve ilçesine bir örnek teşkil etmektedir." diye konuştu.

Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği İlk Toplantısını Yaptı
Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği İlk Toplantısını Yaptı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Şuhut Çevre Hizmetleri Birliği İlk Toplantısını Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi