Sui Generis Tiyatro Topluluğu - Son Dakika

Sui Generis Tiyatro Topluluğu

Manisa Barosu'nun daveti ile Manisa'ya gelen topluluk, davetlilerden tam not aldı.

Sui Generis Tiyatro Topluluğu, System.String[]

MANİSA Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Sui Generis Tiyatro Topluluğu'nun sahnelediği, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyununu izledi.


Haldun Taner'in kaleme aldığı, yönetmenliğini Hakkı Kuş'un üstlendiği Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyun, Kültür Merkezi Lale Salonu'nda sahnelendi. Oyuna Manisa Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Vali Yardımcısı Sinan Akdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Limoncuoğlu ile Manisa Barosu'na kayıtlı çok sayıda avukat katıldı. Oyunda, Cumhuriyet Dönemi'nden itibaren yaşanan sosyal ve siyasi olaylara ayna tutuldu. Vicdani adlı saf, iyi niyetli, dürüst ve ülkesine gönülden bağlı bir karakterin hayat öyküsünün sahnelendiği oyunda; siyasete, çatışmalara ve çarpık insan ilişkilerine de göndermeler yapıldı. Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinden oluşan Sui Generis Tiyatro Topluluğu, izleyenlerden büyük alkış aldı. Baro Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Yorulmaz, Baro Başkanı Fadıl Ünal ve yönetim kurulu adına oyunculara çiçek takdim etti.


Son Dakika

Seda Sayan, O Ses Türkiye'nin ardından Yemekteyiz'i de bıraktı "New York'un yarısıyla yattım" demişti! Bebeğini emzirirken poz verdi Şef Arda Türkmen, kendisinden 15 yaş küçük fenomen Melodi Erbirliler ile aşk yaşamaya başladı Müge Anlı oyuncu Sumru Yavrucuk'un köpeğini bulmak için harekete geçti Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı'nın yeni sevgilisiyle olan fotoğrafını beğendi Kenan Doğulu, doğum gününü kutlayan eşi Beren Saat'in paylaşımını ne beğendi ne de yorum yaptı Acun Ilıcalı, uyarılara gülerek cevap veren Yunus Emre'ye sert çıktı: Böyle bir yarışmacıyı yarışmada görmek istemiyorum Seda Sayan, O Ses Türkiye jüriliğinden ayrıldı Program sunucusu By Kuş'tan Almanya'da Türk bayrağı resminin üzerinde kumar oynama skandalına tepki ABD'deki George Floyd cinayeti sonrası Nusret'ten ırkçılık karşıtı paylaşım Koronavirüs kapan çalışanı işten çıkardığı ileri sürülen Şahan Gökbakar, iddiaları yalanladı Şahan Gökbakar, güvenlik görevlisini koronavirüslü diye işten mi çıkardı? ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil