Sui Generis Tiyatro Topluluğu - Son Dakika

Sui Generis Tiyatro Topluluğu

10.12.2011 16:09
Sui Generis Tiyatro Topluluğu, System.String[]

Manisa Barosu'nun daveti ile Manisa'ya gelen topluluk, davetlilerden tam not aldı.

MANİSA Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Sui Generis Tiyatro Topluluğu'nun sahnelediği, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyununu izledi.

Haldun Taner'in kaleme aldığı, yönetmenliğini Hakkı Kuş'un üstlendiği Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyun, Kültür Merkezi Lale Salonu'nda sahnelendi. Oyuna Manisa Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, Vali Yardımcısı Sinan Akdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Limoncuoğlu ile Manisa Barosu'na kayıtlı çok sayıda avukat katıldı. Oyunda, Cumhuriyet Dönemi'nden itibaren yaşanan sosyal ve siyasi olaylara ayna tutuldu. Vicdani adlı saf, iyi niyetli, dürüst ve ülkesine gönülden bağlı bir karakterin hayat öyküsünün sahnelendiği oyunda; siyasete, çatışmalara ve çarpık insan ilişkilerine de göndermeler yapıldı. Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinden oluşan Sui Generis Tiyatro Topluluğu, izleyenlerden büyük alkış aldı. Baro Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Yorulmaz, Baro Başkanı Fadıl Ünal ve yönetim kurulu adına oyunculara çiçek takdim etti.

Sui Generis Tiyatro Topluluğu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sui Generis Tiyatro Topluluğu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt FIFA'daki dosyaları nedeniyle Beşiktaş ocak ayında transfer yapamayabilir Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu