Son Dakika Haberleri: Şule Çet'in cep telefonu, şifresi çözülemediği için incelenemedi

Şule Çet'in cep telefonu, şifresi çözülemediği için incelenemedi

2 gün önce

Ankara'da bir plazanın 20. katından düşerek ölen üniversite öğrencisi Şule Çet'in kullanıcı şifresi çözülemediği için telefonu incelenemedi.

Ankara'da bir plazanın 20. katından düşerek ölen üniversite öğrencisi Şule Çet'in cep telefonu incelenemedi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden mahkemeye gönderilen yazıda, kullanıcı şifresi çözülemediği için telefonun imajının alınamadığı bildirildi.

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili, sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand'ın (33) "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tehdit" suçlarından tutuklu yargılandıkları davaya bakan Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi, Çet'in cep telefonunu imajının alınması için Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Adli Bilişim Büro Amirliğine göndermişti.

"PIN VE PUK KİLİDİNİN AKTİF OLMASI SEBEBİYLE İMAJ ALMA İŞLEMİ YAPILAMADI"

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden mahkemeye gönderilen yazıda, kullanıcı şifresi çözülemediği için telefonun imajının alınamadığı bildirildi. Mahkeme dosyasına giren yazıda, "iPhone marka kasasında ve ekranında deformeler bulunan cep telefonu imaj alma işlemine cihazın kullanıcı kilidinin bulunması ve parolanın bilinmemesi nedeniyle başlanılamamış, bu durumda kullanılan Jtag ve Chip-Off yöntemlerini cihazın desteklememesi ve ekran kilidi kaldırılmadan imaj alınmasının mümkün olmaması sebebiyle herhangi bir işlem yapılamamıştır. Cep telefonunda bantlı vaziyette bulunan sim kartta PIN ve PUK kilidinin aktif olması sebebiyle imaj alma işlemi yapılamamıştır." ifadesine yer verildi.

TESPİT BULUNAMADI

Çet'in cep telefonu, olayın ardından eşyalarıyla birlikte ailesine teslim edilmiş, telefon daha sonra ailenin avukatları tarafından mahkemeye verilmişti. Öte yandan, sanık avukatlarının talebi üzerine istenen Çet'in psikolojik durumunu gösteren hastane kayıtlarına ilişkin bilgiler de dava dosyaya girdi. Kayıtlarda Çet'in psikolojinin bozuk olduğunu ispatlayacak herhangi bir tespit bulunmadığı belirtildi.

Mahkemenin, sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın, olayın ardından güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerindeki konuşmalarını dudak okuma yöntemiyle deşifre edecek bir uzman talebinde bulunduğu, Milli Eğitim Bakanlığından bu konuya ilişkin herhangi bir cevap gelmediği de öğrenildi.

Şule Çet'in cep telefonu, şifresi çözülemediği için incelenemedi
Haber Yayın Tarihi: 12.09.2019 03:00 Kaynak: AA

YORUMLAR (22)
  • Osman abi..: Şimdi tekrar bi yazışma yapılır operatörlere pin için 6 ayda cevap gelir pin bloke oldugu icin bu seferde puk icin bekle bi 6 ay anlicanız isin ucunda zaman asimi var.. hayirli işler.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Fikret : Ne kadersiz kızmışsın sen, yazık çok yazık, birde yetim! Yetım kızmı gülmesmiş doğruymuş. Sende gördük. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Doktorlar, safra kesesinden çıkan taşları sayarken yoruldu
Soyunma kabininde genç kızın videolarını çeken sanıktan pes dedirten savunma! Usta oyuncu Fatma Girik Ankara'da hastaneye yatırıldı Polisin "dur" ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı