Süleyman Şah Kampı, Akçakaleli Gençlerin İş Kapısı Oldu - Son Dakika

Süleyman Şah Kampı, Akçakaleli Gençlerin İş Kapısı Oldu

08.09.2012 12:50
Süleyman Şah Kampı, Akçakaleli Gençlerin İş Kapısı Oldu, System.String[]

Akçakale'deki Süleyman Şah Mülteci Kampı, alt yapı hizmetleri, güvenlik hizmetleri, yemek ve temizlik hizmetlerinde istihdam edilen işçi sayısı beş yüzü geçti.

Akçakale'deki Süleyman Şah Mülteci Kampı, alt yapı hizmetleri, güvenlik hizmetleri, yemek ve temizlik hizmetlerinde istihdam edilen işçi sayısı beş yüzü geçti. Esad zulmünden kaçıp Türkiye'ye sığınan Suriyeli mülteciler için açılan mülteci kamplarından biri olan Sülayman Şah Kampı'nın kapasitesi on bin kişi. Kampta mültecilerin en iyi şartlarda yaşaması için Akçakale Kaymakamlığı ve Akçakale Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor.

Mültecilere verilecek hizmetleri yerine getirmekte büyük bir iş yükü getiriyor. Bu kapsamda alt yapı hizmetleri, güvenlik hizmetleri, yemek ve temizlik hizmetlerinde istihdam edilen işçi sayısı beş yüzü geçti. Açılan bu kamp sayesinde iş bulumayan gençler sigortalı iş bulmanın sevincini yaşıyor.

Öte yandan gençlerin mülteci kampında çalışmaya başlaması ilçe esnafının çalıştırılacak eleman bulamamasına sebep oluyor. İlçe esnaflarından Mahmut Şahin, "Bu kamp açıldığından beri çalıştıracak personel bulamıyoruz. İlçemizdeki işsiz gençlerin çoğu mülteci kampında çalışmayı tercih ediyor. Bu da bizim eleman konusunda sıkıntı yaşamamıza sebep oluyor." şeklinde konuştu.

Süleyman Şah Kampı, Akçakaleli Gençlerin İş Kapısı Oldu
Süleyman Şah Kampı, Akçakaleli Gençlerin İş Kapısı Oldu
Süleyman Şah Kampı, Akçakaleli Gençlerin İş Kapısı Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Süleyman Şah Kampı, Akçakaleli Gençlerin İş Kapısı Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi