Son Dakika Haberleri: Süleyman Soylu: Erdoğan Siyaseti Bıraktığı Gün, Bir Daha Siyaset Kapısından İçeri Girmeyeceğim

Süleyman Soylu: Erdoğan Siyaseti Bıraktığı Gün, Bir Daha Siyaset Kapısından İçeri Girmeyeceğim

2 yıl önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin "Erdoğan'dan sonra başa geçecek" iddiasına, 9 çanta klasörle geldiği Meclis kürsüsünden cevap verdi: Erdoğan siyaseti bıraktığı gün ben de bırakacağım.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Genel Kurulunda bakanlığının bütçesine ilişkin konuştu.

Kürsüye 9 klasörle gelen Süleyman Soylu, CHP'nin eleştirilerine yanıt verdi. Klasörlerden çıkardığı 'İftiralar', 'Yalanlar', 'Hakaretler' başlıklı çok sayıda dövizle CHP'ye yüklenen Süleyman Soylu'nun açıklamaları ana muhalefet sıralarından sık sık tepki gördü.

Soylu'nun konuşması sonrasında yerdeki onlarca dövizi AK Parti milletvekilleri topladı.

"ERDOĞAN SİYASETİ BIRAKTIĞI GÜN, BEN DE BIRAKACAĞIM"

CHP'li Özgür Özel'in "Soylu, Erdoğan'dan sonraki genel başkan olacaktı" iddiasına da cevap veren Soylu, "Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideriyle burada siyaset yapıyorum. Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bir daha siyaset kapısından içeri girmeyeceğim, hiç merak etmeyin. Biz namuslu adamız. Alnımda bir tane ama bir tane leke bulunursa siyaset yapan da çocuklarının yüzüne bakan da namussuzdur" dedi.

"AK PARTİ'DE BYLOCKÇU MİLLETVEKİLİ OLDUĞUNU İSPAT ETSİNLER İSTİFA ETMEYEN NAMERTTİR"

CHP'nin, AK Parti'li 4 bakan ve 60 milletvekilinin ByLock kullanıcısı olduğu yönündeki iddialarını hatırlatan Soylu, şöyle dedi: ByLock kullanıcısı 4 bakan, 60 değil bir tane ByLockçu milletvekili ispat etsinler, istifa etmeyen namerttir.

"HİKAYEMİZDE TAHTA SANDIK VAR, TAHTA İDAM SEHPASI YOK"

CHP'ye yüklenen Süleyman Soylu "Biz birilerinin yetiştirdiği adamlar olmadık. Birilerinin güttüğü adamlar olmadık. Biz geçmişte ne yaşadığımızı bilen bir anlayışın kendisiyiz. Bizim hikayemizde tahta sandık var. Tahta idam sehpası yok. Hikayemizde demokrasi var darbe yok. İnsanlara hürmet var, iftira yok." dedi.
Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu Mültecileri Kabul Eden Avrupa Ülkesine Türklerden Rekor Başvuru

Boluspor, Galatasaray Maçında Kritik Goller Kaçıran İsmail Haktan Odabaşı ile Yollarını Ayırdı