Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat: "Basın Demokrasinin Dördüncü Gücüdür" - Son Dakika

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat: "Basın Demokrasinin Dördüncü Gücüdür"

20.10.2014 13:35
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat:

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Gazeteciler Bayramını kutlayarak basının yasama, yürütme ve yargıdan sonra demokrasinin 4’üncü kuvveti olduğunu belirtti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Gazeteciler Bayramını kutlayarak basının yasama, yürütme ve yargıdan sonra demokrasinin 4'üncü kuvveti olduğunu belirtti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda basının gücünün çok etkili olduğunu ifade ederek, "21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin Agah Efendi ve İbrahim Şinasi'nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla, 21 Ekim tarihi Türk basınınca gazeteciler bayramı olarak benimsenmiştir. Aradan geçen süre içerisinde, düşünce özgürlüğünün yanı sıra kamuoyunun doğru bilgiyi edinmesi açısından da önemli kazanımlar elde edilmiştir. Gazetecilik, her koşulda dinamizm ve özveri gerektiren zor mesleklerden biridir. Demokratik rejimlerde dördüncü kuvvet olan, dünyanın, ülkenin ve kentlerin sorunlarını gündeme taşıyarak, bireyin haber alma hakkını kullanmasına aracılık eden basının, doğru ve tarafsız bir görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirme, her koşul altında toplum yararını gözetme sorumluluğu vardır" dedi.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için büyük bir özveriyle çalışan basın mensuplarına başarılar dileyen Başkan Eşkinat, basının tarafsızlığı için kurumların, tüm basın mensuplarına eşit davranması gerektiğini ifade etti. - TEKİRDAĞ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat: Basın Demokrasinin Dördüncü Gücüdür

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat: 'Basın Demokrasinin Dördüncü Gücüdür' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu'nun koronavirüse yakalandığı iddia edildi Tsunami videosu çeken genç, suda sürüklenen kişinin babaannesi olduğunu fark edince feryat etti Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor Müge Anlı, İzmir'deki depremzedeler için Mobil Aşevi gönderdi Fiyatı 20 TL birden zamlanan palamut cep yakıyor Serenay Sarıkaya, annesiyle İzmir'den dönerken depreme yakalandı Göztepe Kulübü, daha önce kulüpte staj yapan Ali Çağın Kaygusuz'un enkaz altında olduğunu açıkladı