Süleymanpaşa Vizyon Planı Toplantıları Turizm Sektörü İle Başladı - Son Dakika

Süleymanpaşa Vizyon Planı Toplantıları Turizm Sektörü İle Başladı

18.08.2017 17:16
Süleymanpaşa Vizyon Planı Toplantıları Turizm Sektörü İle Başladı, System.String[]

Süleymanpaşa Turizm Vizyon Planı toplantısı Sahil Ek Hizmet Binası'nda turizm sektörü temsilcileri, eğitimciler, arkeolojiden bağcılığa turizmle ilgili tüm alanlardan yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

EŞKİNAT: "KENTSEL DEĞİL SOSYAL DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAMAYI AMAÇLIYORUZ"

Toplantı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın açılış konuşması ile başladı. Eşkinat, konuşmasında, "Dünyaya baktığımızda gelişmiş, kimliği olan şehirlerin tamamının bunu uzun vadeli planlarla gerçekleştirdiklerini görüyoruz. Bizim de vizyon planı projesi ile bunu hayata geçirmek istiyoruz. 50 yıl sonra bu şehirde nüfus ne olacak, nerelerin imara açılması gerekecek, hangi sektörler gelişecek, hangi alanlarda yetişmiş iş gücü gerekecek? Bu soruları cevaplayarak geleceğimizi ona göre planlamalıyız. Sadece kentsel dönüşüm değil, bu kentin sosyal ve kültürel dönüşümünü de ele almak durumundayız. Tüm bunları başlıklar halinde gündeme getirerek süreç içinde bu vizyon planını oluşturmayı hedefliyoruz. Bugün turizmle başladık, tarımla, kültürle, eğitimle ve diğer başlıklarla devam edeceğiz. Sektörün tüm ayaklarından temsilcilerle bir aradayız. Katılım gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum," ifadelerine yer verdi.

ŞEHİR PLANCISI FARUK GÖKSU SUNUM YAPTI

Turizm Vizyon Planı toplantısının ilk bölümünde Şehir Plancısı Faruk Göksu bir sunum gerçekleştirerek turizm anlamında Süleymanpaşa'da nelerin masaya yatırılması gerektiğini ortaya koydu. Göksu'nun sunumunun ardından söz alan katılımcılar, fikirlerini aktararak katkıda bulundular.

SÜLEYMANPAŞA'DA TURİZMİN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI

Toplantı sonucunda, geçtiğimiz yıllarda ortaya atılan bağ rotasının canlandırılması, giderek bir üniversite kenti olan Süleymanpaşa'da öğrencilere yönelik adımların atılması ve bu alanda projeler geliştirilmesi, toplamda 130 kilometreyi bulan kıyı şeridinin değerlendirilmesi için çalışmalar yapılması, yelken, yamaç paraşütü gibi spor turizmini tetikleyecek yaklaşımların benimsenmesi, köklü bir tarihe sahip olan kentin bu özelliğinin turistik açıdan değerlendirilmesi gibi birçok geleceği dönük karara imza atıldı. Önümüzdeki günlerde daha detaylı toplantıların yapılarak Süleymanpaşa'da turizm sektörünün gelecek projeksiyonunun belirleneceği belirtildi.

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI?

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Şehir Plancısı Faruk Göksu'nun yanı sıra toplantıya katılarak katkı veren isimlerden bazıları şöyle: Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Ersöz, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Önder Öztü, Eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Kenan Oflaz, Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Arkeolog Prof. Dr. Neşe Atik, NKÜ Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Öğretim Üyeleri Hamide Salha ve Murat Öz, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Trakya ABİGEM Uzmanı Aslı Sabuncu Adalı, Otelciler Pansiyoncular Tanıtma ve Kumbağ Güzelleştirme Derneği Başkanı İlker Bostancı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çebi, Ramada Tekirdağ Genel Müdürü Volkan Kuş ve Satış Müdürü Can Pekbaş, Trakya Kalkınma Ajansı uzmanlarından Yetkin Özer, Umurbey Şarapçılık firması sahibi Umur Arıner, Barbare Şarapçılık firması sahibi Erman Eren, Barel Şarapçılık sahibi Barkın Akın ve Trakya Extrem Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Sadri Özel.

Süleymanpaşa Vizyon Planı Toplantıları Turizm Sektörü İle Başladı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Süleymanpaşa Vizyon Planı Toplantıları Turizm Sektörü İle Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Parti binasını terör yuvasına çeviren HDP Esenyurt ilçe eş başkanları gözaltına alındı Fenomen dizi Çukur, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferine gönderme yaptı Biden, Trump'ın kaldırdığı Kovid-19 seyahat yasağını geri getirdi G.Saray'ın eski yengesi Yolanthe Cabau bikinili cesur pozuyla göz kamaştırdı Tapu müdürlüğünde dönen 'rüşvet' çarkına düzenlenen operasyonda 25 kişi tutuklandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TESK arasında çarpıcı gıda fırsatçıları diyalogu: Gerekirse her dükkana kolluk kuvveti koyarız Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı