Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü - Son Dakika

Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü

01.10.2016 17:20
Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü, System.String[]

Sultangazi Belediyesi İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde “Mahalle Yaşam Merkezleri” Projesi ile Marmara Belediyeler Birliği tarafından altıncısı düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde ikincilik ödülü aldı.

Sultangazi Belediyesi İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde "Mahalle Yaşam Merkezleri" Projesi ile Marmara Belediyeler Birliği tarafından altıncısı düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri'nde ikincilik ödülü aldı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından altıncısı düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. İmar Şehircilik ve Estetik kategorisinde Sultangazi Belediyesi "Mahalle Yaşam Merkezleri" Projesi ile ikincilik ödülü aldı. Sunuculuğunu İnci Ertuğrul'un üstlendiği törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve çok sayıda birlik üyesi belediye temsilcisi katıldı. Belediyelerin uyguladığı başarılı projeleri ödüllendirerek çalışmaların tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, sürdürülebilir şehir yaşamına katkıda bulunmayı hedefliyor.

"Sultangazi'de sokakta pazar bırakmayacağız"

Jüriye ve Marmara Belediyeler Birliği'ne teşekkür ettiğini dile getiren Sultangazi Belediye Başkanı Belediye Başkanı Cahit Altunay, "Projemiz birinciliğe layık görüldü ancak baktığımızda birincilik ödülü yok. Birinciye karar verilemediğinden iki tane ikincilik var. Görev başına geldiğimizde taahhüt ettiğimiz Sultangazi'de sokakta pazar bırakmayacağız iddiamızdan sonra bir kumaştan birçok elbise çıkarmak niyetiyle bu proje ortaya çıkmıştır. Bu manada yaptığımız bu projelerle sadece mahallenin pazar yeri ihtiyacını değil, aynı zamanda otopark ihtiyacını, sağlık merkezi, etüt merkezi, kadın ile gençlik merkezlerinin toplanacağı alanı ve birçok kategoriye girecek çok fonksiyonu bünyesinde barındıracak çok fonksiyonlu bir projedir" dedi.

Törende, Afet Yönetimi, İmar Şehircilik ve Estetik, Kurumsal Yönetim ve Gelişim, Kültür ve Sanat, Toplum Düzeni ve Sosyal Hizmetler, Ulaşım ve Altyapı Hizmetleri, Yeşil Alan ve Çevre Yönetimi Hizmetleri, Ar-Ge ve İnovasyon gibi kategorilerde ödül verildi. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri jürisinde, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Doç. Dr. İbrahim Demir, Marmara Üniversitesi'nden Yrd. Doç Dr. Ülkü Arıkboğa ve Doç Dr. Aynur Can, Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Musa Eken, Yalova Üniversitesi'nden Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. M. Cemil Arslan gibi önemli isimler yer aldı. - İSTANBUL

Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü
Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü
Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü
Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü
Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sultangazi Belediyesi'ne İmar Şehircilik ve Estetik Ödülü - Son Dakika


Son Dakika

Szalai golü atar atmaz Altay'ın formasına koştu ve arkadaşına mesaj yolladı Szalai golü atar atmaz Altay'ın formasına koştu ve arkadaşına mesaj yolladı Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında Szalai ile durumu eşitledi! Canlı anlatım Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında Szalai ile durumu eşitledi! Canlı anlatım Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Usta oyuncu Erol Demiröz, 81 yaşında hayatını kaybetti Usta oyuncu Erol Demiröz, 81 yaşında hayatını kaybetti Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı Nüfusunun yarısından fazlasına ikinci doz aşı uygulayan İsrail'de açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırıldı