Sultangazi'de Kuyumcu Soygunu - Son Dakika
Sultangazi'de Kuyumcu Soygunu

Sultangazi'de Kuyumcu Soygunu

03.01.2012 09:01

Sultangazi'de bir kuyumcuya gelen silahlı ve maskeli iki kişi, yaklaşık 3 kilogram altını alarak kaçtı.

Silahlı ve kar maskeli 2 kişi, yaklaşık 300 bin lira değerindeki altınla kalıplara karıştı. Sultangazi'de bir kuyumcuya gelen silahlı ve maskeli iki kişi, yaklaşık 3 kilogram altını alarak kaçtı.

O caddesi 47 numarada bulunan "Cihan Uğur" adlı dükkana saat 10: 00 sıralarında gelen maskeli ve silahlı iki kişi, kuyumcu sahibi ile çalışanlarını etkisiz hale getirdi. Beyaz bir araçla kuyumcuya gelen soyguncular vitrinde bulunan gerdanlık ve bileziklerin de bulunduğu yaklaşık 3 kilogram altını alarak kayıplara karıştı. Soygun ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevkedildi.

Kuyumcu sahibi Nihat Baş ' Silahlı ve kar maskeli iki kişi gelerek altınları alıp kaçtı. Silahla tehdit ettiler yaklaşık 3 kiloluk altınımızı aldılar' şeklinde konuştu. Kuyumcunun yanındaki mağaza sahibi Sebahattin Güldoğan ise 'Beyaz bir araç park etmişti. Soygun var denilince hemen 155 hattını aradım. Yüzünde siyah maske, elinde ise büzgülü bir torba vardı. Arabaya binerek hemen kaçtılar' dedi.

Polis kuyumcuda bulunan güvenlik kameralarını inceleyerek soyguncuların kimliğini belirlemeye çalışırken, kuyumcudan alınan altının piyasa değerinin yaklaşık 300 bin lira olduğu öğrenildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sultangazi'de Kuyumcu Soygunu - Son Dakika


Advertisement