Son Dakika Haberleri: Sultangazi'de Parklar 24 Saat Kamerayla İzlenecek

Sultangazi'de Parklar 24 Saat Kamerayla İzlenecek

5 gün önce

Sultangazi Belediyesi, parkları güvenli hale getirmek amacıyla kamera sistemiyle donatıyor.

Sultangazi'de Parklar 24 Saat Kamerayla İzlenecek, System.String[]
Sultangazi Belediyesi, parkları güvenli hale getirmek amacıyla kamera sistemiyle donatıyor. Sultangazi Belediyesinin internet adresinden vatandaşların 24 saat canlı izleyebileceği güvenlik kamera sistemi sayesinde aileler gönül rahatlığı içinde çocuklarını parklara gönderebilecek.

Sultangazi Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında bulunan parkları güvenli hale getirmek amacıyla kamera sistemiyle donatıyor. Parklardaki çocuk oyun alanları Full HD özellikli 24 kamera ile 7 gün 24 saat izlenip kayıt altına alınıyor. İlk etapta Masal Kahramanları Parkı, Habibler Mehmet Çavuş Yıldız Parkı ve Şehit Şehmus Poyraz Parkı'na yerleştirilen güvenlik kamerası sistemi ilçe genelinde tüm parklara uygulanacak. Sultangazi Belediyesinin internet adresinden vatandaşların canlı izleyebileceği güvenlik kamera sistemi sayesinde aileler gönül rahatlığı içinde çocuklarını parklara gönderebilecek.

"Parklar bir şehre hayat veren sosyal alanlardır"

Konuyla ilgili açıklamalara bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, parkların bir şehre hayat veren sosyal alanlar olduğuna dikkat çekti. Dursun, "Parklar, yetişkinler için şehrin yorucu atmosferinde nefes alma, çocuklar için oyun oynayıp arkadaşlık bağları kurma noktasıdır. Ancak parklar, güvenlik sorununu da beraberinde getirmektedir" dedi.

Bu tehlikeleri engellemenin en kolay yolunun caydırıcı önlemleri artırmaktan geçtiğini ifade eden Başkan Dursun, "Güvenli park kamera sistemleri, güvenlik konusunda bu açıdan önemli bir rol üstleniyor. Kamera sistemi parkları suçluların kolay kolay barınamayacağı yerler haline dönüştürüyor. Sultangazi Belediyesi olarak parklarımızın daha güvenli alanlar olması için çalışıyoruz. Güvenlik kamerası sistemini de çocuklarımızı korumak için bir önlem olarak parklarımıza kurmaya başladık. Tüm parklarımızı bu sistem içerisine alacağız" diye konuştu. - İSTANBUL
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 05:30 Kaynak: İHAABD'de Yapılan Bir Araştırma Sonucunda Kadınlar İçin Bir Köpekle Uyumanın Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı Muğla'da Akşam Saatlerinde Korkutan Deprem! YSK'nın İstanbul Toplantısı Sonrası AK Parti'den Açıklama: Delillerimiz Sağlam Suriye'de Meydana Gelen Patlamada 3 Özel Harekat Polisi Yaralandı