Suluova'da "Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım Kampanyası" - Son Dakika

Suluova'da "Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım Kampanyası"

05.01.2012 12:00
Suluova'da

Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şubesi'nce ilçede toplanan plastik mavi kapaklar, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi'ne teslim edildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şubesi'nce ilçede toplanan plastik mavi kapaklar, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi'ne teslim edildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şube Başkanı Abdullah Ayyıldız, yaptığı açıklamada, Suluova ilçesinde yürütülen "Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım Kampanyası" kapsamında, toplanan 80 bin kapağın, engellilere tekerlekli sandalye alınması için kullanılacağını belirtti.

İlçedeki çeşitli kurum ve kuruluşların, okulların, sivil toplum örgütlerinin kampanyaya destek verdiğini ifade eden Ayyıldız, "Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde okuyan Kosovalı kardeşimiz Kushtrim Ahmeti'nin önerisiyle başlayan bu kampanyanın amacı, doğada 400 ile 500 yılda yok olabilen plastiklerin geri dönüşümünü sağlamak ve elde edilen gelirle engelli insanlarımıza tekerlekli sandalye kazandırmaktır. Bu tür sosyal sorumluluk projeleri çevreye ve engelli insanlarımıza sahip çıkmak adına çok anlamlıdır. Şu ana kadar toplanan kapaklar sayesinde binden fazla engelliye tekerlekli sandalye alınmıştır" diye konuştu.

Toplanan mavi kapakların Ege Üniversitesi aracılığıyla geri dönüşümün sağlandığını aktaran Ayyıldız, "Amasya genelinde yürütülen kampanyamıza her kesimden büyük destek görüyoruz. Toplanan her 250 kilo kapak için bir adet tekerlekli sandalye hediye edilecek. Doğanın korunmaya ne kadar ihtiyacı varsa biz engellilerinde o derece yardıma ihtiyacı var" dedi.

- AMASYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Suluova'da 'Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım Kampanyası' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi