Sümer Tilmaç'ın 48 Yıllık Sanat Hayatını Anlatan Oyunu Sümerce Manavgat'ta - Son Dakika

Sümer Tilmaç'ın 48 Yıllık Sanat Hayatını Anlatan Oyunu Sümerce Manavgat'ta

03.02.2015 14:33
Sümer Tilmaç'ın 48 Yıllık Sanat Hayatını Anlatan Oyunu Sümerce Manavgat'ta, System.String[]

Antalyalı tiyatro ve sinema oyuncusu Sümer Tilmaç, 48 yıllık sanat hayatını anlatan oyunu Sümerce'yi Manavgat'ta sahneleyecek.

Antalyalı tiyatro ve sinema oyuncusu Sümer Tilmaç, 48 yıllık sanat hayatını anlatan oyunu Sümerce'yi Manavgat'ta sahneleyecek. Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Tilmaç, 48 yıllık sanat hayatıyla ilgili anılarını 6 Şubat'ta Sümerce tiyatro oyunuyla Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde(AKM) sahneleyeceğini söyledi.

Hem yazıp hem yönettiği tek perdelik komedi oyunu Sümerce'de tiyatro oyuncuları Ahmet Çevik, Fulden Akyürek, Ender Gülçiçek ve Selin Bayraktar'ın yer aldığını kaydetti. Oyunda 48 yıllık tiyatro ve sinema hayatı süresince başından geçen ilginç olayları tiyatronun güldüren yüzüyle anlattığını belirten Tilmaç, tiyatro ve sinema ile tanışmasına vesile olduğu için hocası Münir Özkul'a minnettar olduğunu kaydetti. Gazanfer Özcan, Gönül Ülkü Özcan, Nejat Uygur, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Haldun Dormen, Kemal Sunal, Adile Naşit, Hayati Hamzaoğlu, Erol Taş, Kadir Savun ve Yılmaz Güney'in Türk sineması ve tiyatrosu için bir değer olduğunun altını çizen Tilmaç, "Sümerce oyunuyla Türk sineması ve tiyatrosuna ışık tutmuş ve iz bırakarak bu gök kubbede güzel isim bırakmış ve yaşamakta olan büyüklerimizle yaşadığımız güzel anılarımıza anlatıyoruz." dedi.

Sümer Tilmaç'ın 48 Yıllık Sanat Hayatını Anlatan Oyunu Sümerce Manavgat'ta
Sümer Tilmaç'ın 48 Yıllık Sanat Hayatını Anlatan Oyunu Sümerce Manavgat'ta

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Sümer Tilmaç'ın 48 Yıllık Sanat Hayatını Anlatan Oyunu Sümerce Manavgat'ta - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hanife Gürdal ve ailesinin kar macerası hastanede bitti İş makinelerinin bile ulaşamadığı köyde, evlerine kar tünelleriyle gidiyorlar 480 milyon yıllık denizyıldızı fosili keşfedildi Korona nedeniyle zor günler geçiren restoran ve kafelerden yeniden açılmak için 5 maddelik öneri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan "Ekonomi ve hukukta reform" paketinde kritik başlıklar yer alıyor Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Fatih Terim'den Arda Turan için hocalık sinyali: G.Saray'ın geleceğinde yeri olacaktır